Telefon oyunlarına para vermek?

mallık mıdır? az önce yaptığım şey tam olarak bu oluyor sanırım.resimde görebilirsiniz.pişman oluyorum aldıktan sonra ama dayanamıyorum. satın alma işlemi bu kadar kolay olmamalı bence. para verdiğim oyun "blood brothers" merak eden olursa.

Profesyonel yardım lazım korkarım ki :/

  • e_rsin  (04.12.14 17:18:01)
Mobil yazılımcılar desteklemek lazım. Bence iyi yaptın. Kşke daha ucuz olsa ve daha çok kişi alsa. Çok emek veriliyor o telefon yazılımları için gerçekten.

  • Cursed Chico  (04.12.14 17:18:36)
para vermek mallık değil de bir saat içinde 200 lira vermek mallıktır bence. pahalı alıskanlıkların olabilir, sevdiğin, eğlendiğin seylere para harcayabilirsin. kim ne diyecek para senin sonuçta. ama kendini durdurman gerek.

edit: oha 1000 lira mıymıs! yuh! tebrik ederim. baya achievement kazanmıssındır.
  • ufukcel  (04.12.14 17:21:35 ~ 17:33:27)
olm, bu görsele göre satın alma işlemlerin arasında dakikalar var, ne ara pişman oluyorsun.
bu tür oyunları genelde ücretsiz kısmını zorlayarak oynayan, çok nadiren (cidden nadiren toplamda 20-30 lira falandır herhalde) para vermiş bir adam olarak, yine de anlıyorum seni diyecektim, ama bir gün içinde 1000 lira veriyorsan çok ciddi bir sorunun var.
oyunda ecnebilerin "competitive advantage" dedikleri şeyi almak için çok gerekli yerlerde biraz para verebilirsin, ama bu akıl almaz, neredeyse eve konsol alsan, üstüne biraz da oyun alırsın, aylarca oynarsın bu parayla salt oyun olarak düşünürsek.
  • yalnux  (04.12.14 17:25:37 ~ 17:32:17)
Niye mallik olsun ki?

Ben de veriyorum. Max payne.i aldim mesala. Nss de baze krampon aliyorum.

Bir oyunda ucak almistim. Bi ucak oyununda da bolumler bitince yeni harita almistim.

Ha tabi enpara kampanyasi ile aldim hep. Max payne haric hepsi 1 lira. Mpayne de 4 liraya mi ne gelmisti.

Disarida ps oynayinca mallik olmuyorsa bu da mallik degil. Hatta olmasi gereken.
  • c1b2k3  (04.12.14 17:27:30)
Kizmazsan oha demek istiyorum. 1077 tl ne lan? Ben yeri geliyo fifaya, fm'ye verdigim paraya bile aciyorum. Bence hepimiz maliz evet.

  • lionel andres  (04.12.14 17:27:50)
hocam yanlış görmediysem 1 saat içinde 1.077 lira gömmüşsün oyuna.

Bu gidişatın sonu iyi değil söliim
  • zikardo  (04.12.14 17:30:46)
abi ben sandım 5-10 tl lik uygulama satın alıyorsun gayet normal diyecektimde, o ne öyle 1000 tl baırmışsın sokaktan mı topluyorsun parayı?

  • efrasiyab87  (04.12.14 17:36:26)
Mallik falan degildir.bu oyun seni eglendiriyordur.oynarken vaktin keyifli geciyordur.buda bunun bedelidir.seri alim yapman indirimli saate gelmistir.ne de olsa harciyorum ucuzken alayim modu olmustur diye dusunuyorum.

Benim ortagim bu sekilde bir oyun oynuyor.bana gore sikimsonik bisey o ise oynarken cok egleniyor.oyunda birinci bayagi buyuk bir komunitesi fanlari falan var.kredi karti odemelerini yaptigim icin biliyorum gunluk maliyeti 100 dolar.su an sistem oturdugu icin fazla harcayamadigi sekli bu ilk baslarda cok daha buyuktu bu meblaglar.isi bitti mi eve gidiyor ve butun mesgalesi bu.buna harcamasa baska bir seye mutlaka harcayacak bunu.

Odeme imkanin varsa ve bu rakmlardan dolayi zora dusmuyorsan takma kafana.
  • cizgilipijama  (04.12.14 17:44:46)
arada böyle oluyo işte hergün yatırmıyorum bu kadar para. kontrol edemedim bu kez kendimi peşpeşe coin çektim :D

  • nickimi yermisin  (04.12.14 17:46:01)
Paranı neye harcadığına göre seni yargılamak bize düşmez burda. Ben vermezdim ama senin vermen mallık değil.

Burda yalnızca şöyle bir kıstas var, eğer bu harcamalar seni zora sokuyorsa. Daha önemli ihtiyaçlardan mahrum bırakıyorsa sorun olur yardım gerektirir. Onun dışında maddi gücün elverdiği şekilde harcamakta özgürsün
  • Haldamir  (04.12.14 17:50:46)
Yuh. Tercih meselesi ama o paraya Avrupa'nin bircok yerine gidis-donus bilet alirsin:) Oyun yahu, gercek degil hicbirsey:) Ama ben bundan zevk aliyorum diyorsan para senin zevk senin, "bu mallik" diye kesin bir yargiya varamayiz.

  • delifaruk  (04.12.14 17:53:30 ~ 17:54:13)
ben iki ayda bir world of tanks'a 20 TL harcıyorum diye üzülüyordum. seni görünce rahatladım.

  • teknikekip  (04.12.14 18:03:46)
şu oyunlara şuursuzca para gömenler nasıl insanlardır diye merak ederdim hep asdjk

  • baal  (04.12.14 18:21:41)
Varsa paran ver tabi ama bildiğin cari açığa sebep oluyor be abi, senin yüzünden dolar yükseliyor :D

1000 lira çok ama verebiliyorsan, hani zenginsen ver tabi, sonuçta bu tür harcamaların verdiğimiz vergilere göre bize daha iyi döndüğünü düşünüyorum, daha güzel uygulamalar daha güzel oyunlar olarak geri dönüyor bence :D
  • atom karincanin torunu  (04.12.14 18:25:13)
south park'ın son bölümlerinden birinde işlenmişti bu konu, olayı çok güzel özetliyordu vaktin varsa izlersin çerezlik gider.

yaptığın harekete gelince senin adına üzücü bir olay, daha ne diyim.
  • drystedb efficacious  (04.12.14 18:33:06)
bende kendime derdim kahveci çok para harcıyorsun oyunlara diye ama sizi görünce rahatladım. bence mobil platforma bu kadar para harcamak gereksiz,aynı yatırımı pc için yapsanız daha iyi olurdu :)

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (04.12.14 18:39:10)
mobilden girdim diye ben görseli görmemiştim.

manyak mısın olm sen? kafan mı güzel?? o kadar para verilir mi oyuna???

bak elim ayağım titriyor :)
  • c1b2k3  (04.12.14 18:54:03)
verdik artık geçmiş ola :)

  • nickimi yermisin  (04.12.14 19:19:14)