virüsler

Yeni aldığım taşınabilir hard diski bu akşam virüslü olduğu kesin olan babamın bilgisayarına bağlayıp oradan bir takım fotoğraf, video ve excel dosyaları almam gerekiyor. Bu "back-up"tan sonra bilgisayara format atılacak.

İşlem sonrasında taşınabilir hard diskin de virüsleneceğini varsayıyorum, Ne yapmam gerekir? Kendi bilgisayarım virüssüz ve sağlam anti-virüs korumalı. O hd'yi buna bağlasam sağlam bir taramayla hd'yi adam eder miyiz yoksa benimki de mi yarra yering?

Bilgisayarı bir linux cd'siyle boot et. Mesela; www.knopper.net

Sonra dosyalarını bununla kopyala. Sonra formatı basarsın.
  • alperz  (04.12.14 14:28:32)
yukarıda yazılı öneriye ek olarak;

miniPE ile boot edip açabilirsin. bu boot içinde hızlı ve sorunsuz kopyalama için gerekli yazılımlarda bulunuyor. işini bu şekilde hızlı ve temiz halledebilirsin.
  • teknikekip  (04.12.14 14:37:27)