Macbook Air 13'' vs Macbook Pro Retina 13''

Air 1.4 ghz, 8 gb ram
Pro 2.6 ghz, 8 gb ram

arad 420 liralık fark.(pro pahalı tabi)

değer mi?

bende ikisi arasında kaldım henüz almadım ama air alacağım. benim için önemli olan kolay taşınabilirlik. o kadar işlemci gerektirecek ağır işler yapmayacağım. benim için değmez ama sizin kullanım alanınız ve amacınıza göre değişir.

  • fallthepieces  (04.12.14 10:17:28)
taşınabilirlikse air demeyeceğim çünkü 13 pro kullanıyorum ve gayet hafif kullanışlı ve taşımaya çok elverişli. ayrıca retina inanılmaz bir şey buna alıştıktan sonra diğer ekranlar çok bozukmuş gibi geliyor :)

  • ghaash  (04.12.14 10:21:49)
ben de air vardı, çalındı, retina aldım gayet memnunum.

  • VickVickyVale  (04.12.14 10:26:50)
Ne icin kullanacagina gore degisir. 8-9 aydir air md760/tu kullaniyorum. Bir gun dahi pisman olmadim pro almadigim icin. Her daim yanimda, cok ince, cok hafif, batarya efsane, islemciye de o kadar ihtiyacim yok. Yaptigim en agir is fm15 oynamak, photoshopta iki uc fotograf duzenleme(raw'dan jpeg'e) Eger cok cilgin beklentilerin yoksa, tartismasiz air.

  • charles montgomery monty burns  (04.12.14 10:29:11)
sen gecen gun de sormustun sanirim ofis internet ve az biraz PS kullanicaktin sanirm. air alsan pisman olmazsin gibi duruyor. cok cilgin PSlar video islemeler yapmayacaksan

  • jedilance  (04.12.14 11:25:28)
ya gidecem macbook air'i alacam, adam 4-5 sonra retina ekranlısını çıkaracak belli..

almışken bu farkı ödeyip daha mevcut teknolojiye yakın birşey alayım, pişman ettirmesin modundayım biraz. bilmem ne dersiniz.
  • kelbukel  (04.12.14 11:46:14)