iş teklifi nasıl alınıyor?

selamlar,

burada "bi firmadan iş teklifi aldım da" diye başlayan çok duyuru görüyorum; iş teklifi nasıl alınıyor abi? yani firma nerden buluyor iş teklif edeceği kişiyi. ben mesela ortalama üstü vasıflara sahip ortalama üstü bi firmada çalışan bi elemanım. biraz fazla para verseler başka bi firmaya geçerim ama iş arayışım da yok.

iş aramayan birine kim nereden nasıl ulaşığ iş teklif ediyor? niye?

mersi.

genelde iş işte bulunur
yani sen bir firma ile iş yaparsın o firma seni beğenir ise bazı işleri için sana iş teklifi yapabilir. Böyle oluyor.

Yada torpilli oluyor rica ediyorlar bir müdüre oda arayın bakalım gelsin görüşelim diyor.
  • basond  (03.12.14 20:20:51)
özenli doldurulmuş linkedin, xing tarzı sitelerden de teklşf geliyor baya.

  • ben de  (03.12.14 20:26:32)
aylar öncesinden bırakılmış cv'ler üzerinden de gelebilir.

  • vonkhar  (03.12.14 20:27:45)
Ha bide teee zamanın birinde cv göndermiş oluyorsun sonraları arıyorlar gelin diye.
Artık net üzerinden oluyor tabi.

  • basond  (03.12.14 20:28:07)
Genelde kaynak iş yapılan müşteri vs. ama Linkedin'den de teklif alanlar oluyor.

  • an engineer  (03.12.14 20:30:02)
arada eş dost vardır, tavsiye edilmiştir
linkedin'den görmüşlerdir
kariyer.net'te görmüşlerdir
  • facebook  (03.12.14 20:30:57)
kendi adıma, linkedin, github, blog üzerinden, birinin çözülmesi gereken bir problemi oluyor, yazdıklarıma çizdiklerime bakıp bu herif bu problemi çözer diyorlar, çalışıp çalışmadığın her ortamda belli değil (misalen github yada blog'dan geliyorsa) görüşelim diye teklif ediyor, linkedin'den gelenler ise nerede çalıştığını biliyor, genelde bir firma seni başka bir iş yerinden çıkartıp alıyorsa %12 den az olmamak kaydı ile zam yapar maaşına + diğer şirketin sunduğu ayrıcalıkları sağlar, linkedin'den gelenler bunu bilir zaten, ona göre firmalar gelir.

  • selam  (03.12.14 20:33:38)
iş teklifi alma olayına inanmıyorum ben açıkçası. iş teklifi aldım dedikleri şey allah bilir "sizinle bir görüşme yapmak istiyoruz"dan ibarettir. ona kalırsa ben de uhuuu, ne iş teklifleri aldım da reddettim. nedense işsizim ama hala.

  • devilred  (03.12.14 20:40:11)
sözüm meclisten dışarı fakat bazen de kişinin doğrudan kendisinin yaptığı başvurusuna yanıt geldiğinde, kişi bunu "iş teklifi aldım" olarak da sempoze edebiliyor.

  • nereye bu gidis  (03.12.14 20:42:27 ~ 20:43:24)
babişkomuzu ''baba bana iş bul'' deyip babamızın ''ersinciğim bi genel müdürlük pozisyonu aç da al şu bizim kızı al, ben de senin transitini halledeyim'' demesini sağlıyoruz ertesi sabaha müdür olmuşuz.

şaka tabiki de 3 ay önceden olur olmadık her yere cv atıyoruz ne olcak başka :)
  • neferkitty  (03.12.14 20:46:43 ~ 20:47:01)
bahsedilen iş teklifi mülakat sonrası verilen teklifte olabilir. yani bi platform üzerinden başvurursun ya da dedikleri gibi bi yerlerden cv vs bulunur mülakata gidersin. olumlu geçerse firma sana bi iş teklifi yapar.

  • spirit crusher  (03.12.14 20:50:29)
benim mi algımda sorun var anlayamadım. iş teklifi almak nasıl bir şey oluyor? benim bildiğim, doğrudan bir "x hanım/bey, sizin yeriniz bizde hazır, bi he deyin yeter" iş teklifidir. mülakat istekleri, mülakat sonrası gelen teklifler iş teklifi değildir. firma senin peşinden koşuyorsa iş teklifidir kısacası, diğerleri sadece "iş teklifi aldım" deyip göz boyamaktır.

  • devilred  (03.12.14 21:19:10 ~ 21:26:27)
devilred haklı

  • basond  (03.12.14 21:24:20)
basond haklı

  • neferkitty  (03.12.14 21:24:49)
kariyerden filtre ederek buluyorlar.

beni çok aradılar öyle 1-2 yöneticilik için görüştüm işimden vazgeçmedim ama ileride inş. kariyer cvin güncel olursa güzel olur.
  • bluebey  (03.12.14 21:39:36 ~ 21:41:34)