renault twingo alınır mı

üniversite öğrencisiyim ankara'da, okula gitmek için ufak tefek az yakan araba bakıyorum da twingo'yu gördüm, fiyatı da uygun gibi 11-12 bin civarı. ehliyeti yeni aldım, acemiyim yani. 3 yıl kullanacağım en az.

üstü açılan modelleri çok tatlı değil mi? kullananlar ne düşünüyor?

bir de 1999-2000-2001 modellerine bakıyorum, 150.000 km iyi midir bunlar için?

imkanın o kadarsa alınır bence
ama tipsiz.

  • basond  (03.12.14 19:18:34)
toyota starlet bak, tavsiye ederim.

  • battal gemalmaz  (03.12.14 19:20:37)
11-12 verilip twingo alinmaz.clio al.hem daha gecer akce bir arabadir hem parcasi ucuzdur.

  • cizgilipijama  (03.12.14 19:21:20)
ben almazdım. clio +1. tam acemilik atma arabası.

  • vedat chili peppers  (03.12.14 19:25:23)
@basond tip çok da önemli değil ya. önden arkadan iyi hatta. yandan biraz kötü. en büyük derdi tip olsun.

@battal gemalmaz starlet baktım da hiçbir donanımı yok. hidrolik direksiyon bile yok. twingo donanım açısından süper.

@cizgilipijama clio hatchback iyi de, o fiyata temiz clio yok maalesef. 15 üstü genelde.

@minik donut canavari tigra'nın motoru 1.6 hep. çok yakar. lpg'ye de antipatim var nedense.
  • signore  (03.12.14 19:29:34 ~ 19:30:23)
donut travesti arabasi demek istedi :)

ben bir kere bindim içine gayet ferahtı dıştan görünüşüne göre.
  • mattiadestro  (03.12.14 19:39:40)
tigra'ya öyle diyorlar da 2 gündür araştırıyorum twingo'yu bunu şimdi duydum. bence yoktur öyle bir itibarı :)

  • signore  (03.12.14 19:40:40 ~ 19:45:23)
alanlar baya memnun, sözlükte birçok örneği var. ben de bir ara almayı düşündüm ama alamadım, durumum yoktu :D

  • sen olmayan cocuk benim  (03.12.14 19:49:02)
4 yıl kullandım, Ankara'da hem de, ilk arabamdı.

98 modeldi, 95.000'de aldım, 130.000'de sattım.

Üstü açılan modelleri güzel de olsa Ankara için uygun değil. Eski olduğu için, tentesi sağlam araba bulmak zor. Karı kışı çok olan bir şehirde eski tente yağışta çok sıkıntı çıkarır, kışın arabayı ısıtmak da zorlaşır.

Twingo donanım açısından yaşına göre tatminkar bir araba; elektrik takviyeli hidrolik direksiyon çok yumuşak olur, özellikle parkederken. Sürücü hava yastığı, elektrikli cam ve aynalar, klima.

İç hacmi çok çok iyidir, hele arka koltukları yatırıp ayak boşluğuna koyunca ev taşınır, taşıdım :)

Yakıt değeri çok iyi, motor hacmi ve yaştan dolayı vergi çok az.

Şehir içinde park sorunu yaşatmaz, sakin kullanımda üzmez, uzun yolda biraz yorucu, araç çok hafif, 815 kg idi yanlış hatırlamıyorsam, özellikle rüzgarda ve büyük araç geçişlerinde savruluyor.

Kronik bazı problemleri var;
-ön kapı camları düşer, içe doğru yani, kapı çok büyük olduğu için camlar da hayli büyük, araç da eski olunca içteki mekanizma sert kapamalarda koyveriyor.

-yetkili servisinde bile parçası bulunmaz, bekletirler, clio olsa 1 lira vereceğiniz parça için 5 lira alırlar.

-sanayide yaptırabilmek için birini bulmanız zor, bilinen bir araç değil, bilmeyen adamların eline düşüp sağına soluna zarar verdirdim hep.

-9.250 liraya almıştım 2005'te, 2009'da 6 ay bekledikten sonra 7.200'e sattım zorla. 5.000 veririm dese 4.000 ver senin olsun modundaydım.

Çok güzel araba gerçekten, hala keyifle anıyorum ama yaşlı bir modelin bakımı zor, çünkü yaygın değil, bunları göze alarak almalı.

Yeniyseniz tavsiyem, piyasada daha çok bulunan bir araç almanız, yine hatchback bir araç alın, mümkünse 4 kapılı olsun ve parçası ucuz olsun; çünkü istemeseniz de sürekli değiştirilmesi gereken parçalar olacak.

Bu tip radikal tasarımlı, kısıtlı kitleye hitap eden araçları ileride bütçeniz geniş olduğunda, sıfır ya da az kullanılmış almanız daha iyi olur. Her ne kadar iyi araçlar olsalar da bu ülkede pazarı yok.

Renault Clio, Opel Corsa gibi araçlar daha iyi bir seçim olabilir şu durumda.

Güvenli ve keyifli yolculuklar dilerim şimdiden.
  • crescendo  (03.12.14 19:54:53)
Bende 2002 modeli var gecen sene eylul de 11 500 e aldim.

Alirken 2 tane ustaya gosterdim.500 lira masrafi var dediler,

Ondan baska masraf cikmadi.

Ben istanbuldayim ve burasi icin oldukca uygun bir araba 0.27 kurus yakiyor km de fakat daha dusuk modeller daha az yakiyor,resmen sacmalik ben daha az yakar mantigi ile modeli yuksek araba aldim basima gelenlere bak.

Bu arabanin turkiyedeki en iyi ustasi da istanbul/cengelkoy de osman usta kendisinin de twingosu var

Twingofanclub var oraya bak hatta balbazar diye bir isim verdikleri araba var ben olsam onu alirdim.

Foruma takil arastir aklindaki sorularin cevabini bulursun
  • kaiserr76  (04.12.14 09:05:56)