Kedi ve Tuvalet

Sokakta minik bir kedi bulduk, bugün eve getirdik. kaç haftalık ya da kaç aylık bilmiyoruz ama henüz küçük. hatta 24.media.tumblr.com bu gifteki kedi kadar bir şey. buna nasıl tuvalet alışkanlığı edindireceğiz?

Tuvaleti alışana kadar kolay ulaşabileceği yerde dursun. Kumu gösterin. Patisinden tutup kuma sürtün biraz. Gerisini o halleder.

  • zombi  (03.12.14 16:14:44)
koku alma problemi olmayan, akli dengesi yerinde tüm kediler kum gördüğünde eşeler yapar ve üstünü örter. kumun yerini belletmek yeterli.

  • namus ninjası  (03.12.14 16:14:55)
kumunu biraz gazete kırpıklarıyla karıştırabilirsiniz. etrafı koklamaya başladığında tuvaleti geldiğini anlayıp kumunun üzerine bırakabilirsiniz. etrafa işediğinde gazeteyi çişe bulayıp kumuna bırakabilirsiniz. zamanla (1-2güne) anlayacaktır kumuna yapması gerektiğini.

  • cthy  (03.12.14 16:16:40)
Kumu leğene koyduysanız kenarları fazla yüksek olmasın.

  • whoosie  (03.12.14 16:17:12)
çok eşeleyip kumu dağıtabilir. sinir bozabilir. çok derine inmeye çalışabilir. kumu 10 cm kazıp dibe ulaşıp hala eşelemeye çalışabilir. sabırlı olunuz, metin olunuz.

  • namus ninjası  (03.12.14 16:23:49)
Kuma kendin işeyip, teşvik edebilirsin.

  • rnks  (03.12.14 16:24:08)
Kendi girmiyorsa, arada bir kucaklayıp kumun içine koyun. Tuvaletin nerede olduğunu anlasın hayvan. Bir kez kumun içine yaparsa, bir daha yapmaz başka yere zaten.

  • strateji  (03.12.14 16:31:06)
kutu kedinin rahatlıkla girebileceği kadar yüksek olsun, çok yüksekse önüne bir basamak gibi bişi yapın, kediye de bir kere kumu gösterin o kendisi hallediyor gerisini.

  • selam  (03.12.14 16:33:25)
HARİKA İNSANLARSINIZ

yukarıdakiler + 1
  • bir garip melek  (04.12.14 10:19:55)