avukatlık stajı hakkında

şimdi aslında bana biraz geç dank etti durumlar,okulum 1 dönem uzamış bulunmakta,ingilizce seviyem oldukça iyi ama mükemmel değil hafif almanca da biliyorum ama ilerletmem gerek.mezun olmama hali hazırda 1 sene filan var.bu çok meşhur kalburüstü hukuk bürolarında staj yapabilmek için illaki çok yüksek ortalamaya mı sahip olmak gerek ve ben ceza alanına yada özel hukuk alanına daha çok sempati duyuyorum.açıkcası yabancı ticaret davalarını düşünmek içimi pek açmıyor.baktım biraz bu hukuk bürolarının sitelerine yaz stajı için de başvurulabilen yerler var mezun olmadan önce bunun için başvurmalı mı bir avantaj olur mu? ayrıca boş günlerimde bir avukatın yanında çalışmak cvme katkıda bulunur mu? önerileri olan varmıdır?

yaz stajı için olmasa da yasal staj için ortalama önemli, yükseltebildiğin kadar yükselt. ondan sonra ingilizce seviyesini ya da almanca seviyeni belgeleyecek bir şey al (ielts, toefl, ilgili almanca sınavlar vs vs).

yabancıların ticaret davaları derken orayı biraz daha açabilirsen ona göre bir tercih sunabiliriz. istediğin bürolarda da ceza davaları ancak beyaz yaka suçları diye tanımlanan ticari sırların satılması, sermaye piyasasında manipülasyon gibi suçlar olur. normal onlara bakmazlar pek.

yazın da staj yapın, hatta aralık-ocak sonu arası yaz stajı için cv atma dönemidir, bu aralar bir cv hazırlayıp atmaya başlayabilirsin. eğer uzattığınız dönemde zor dersler yoksa, bence sınav zamanları hariç bir avukatın yanında staj yap. böylece hem bir şeyler öğrenirsin hem de yapmak istediğiniz alanlar hakkında bilgi sahibi olursun.

hadi kolay gelsin.
  • dogyman  (03.12.14 07:18:17)