[]

kanal tedavisi - dolgu

okmeydanındaki diş hastanesinde kanal tedavisi yaptırdım geçen gün. şimdi orada tedaviden sonra doktorun yaptığı dolgu geçici dolgu oluyor değil mi? onun kalıcısını da orada sigortadan yaptırabiliyor muyuz yoksa git parası neyse ver özelde yaptır mı diyorlar? bi de bu geçici olanı ne kadar dayanır tahminen?
 
Aşırı beyaz, tırtırlı bir yüzeyi varsa geçicidir. Bütün kanal tedavilerinde geçici dolgu koymuyorlar, tekrar açıp pansuman yapmak gerekiyor ise koyuyorlar, eğer geçici koymuş ise tekrar gün vermiş olması gerekir idi. Geçici dolgu 1-2 haftaya dökülür parçalanır, oranın açılması sıkıntı değil bir şey olmaz, telaşlanmayınız. Sigortadan yapılıyor normal dolgusu da. 1-2 aya gidiyorsunuz tekrar bir sinir alma işlemi yapılıyor, hatta bir defa daha da yapılabilir, röntgene bağlı. Geçmiş olsun.


  • e_rsin  (02.12.14 19:53:16) 
valla rengini görmem mümkün değil ama tırtırlı gibi. normal diş yüzeyi gibi hissettirmiyor yani. tedaviden sonra röntgen çekildi, ona baktı başarılı bi sıkıntı yok dedi. dedim başka bir işlem var mı daha sonra yapılacak yok dedi. dolgu meselesi aklıma gelmedi ama.


  • loser blueser  (02.12.14 20:02:54) 
Bende de öyle bir durum olmuştu, sanırsam nasıl olsa açılınca gelir filan diyorlardır ayaküstü 1 saat anlatmamak için. Biraz başlarından savıyorlar sanırsam. Belki de kapatmıştır, açılırsa anlarsın :)


  • e_rsin  (02.12.14 20:05:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.