Büyük konuşup, sözünü yutup, bununla yaşamak

Şimdi ben bir ay önce yüzlerce insanın karşısına çıkıp, bir söz etsem, sonra dönüp bunun tam tersini, önceki söylediğim hiç söylenmemişçesine, "size süprizim var" diye gülerek söylesem, onca insan arkamdan ne der arkadaşlar? Ben üzülür, sıkılır, lafımı yuttuğum için önce özür dilerdim. Bu da büyük konuşmamak için bana ders olurdu.

Peki milyonlarca insana konuşup söz verenler bunu nasıl yapabilip, bununla nasıl yaşayabiliyor? Siz aynı konumda olsanız ne yapardınız?

Bakınız:
17 Ekim 2014: www.hurriyet.com.tr
02 Aralık 2014: www.hurriyet.com.tr
Özet: www.hurriyet.com.tr

(Sözün içeriğine dalmayalım...)

insanın onuru olmayınca omurgasız olması çok da zor olmuyor.

  • empat  (02.12.14 13:32:17)
haklısın, hem de çok. da kafka, siyaset böyle bişi maalesef, özellikle bu ülkede. kimbilir ne oldu da bugün pat diye çıktı. aynı konumda olsanız napardınız diye sormuşsun, Allah o konumları nasip etmesin bana. oralar yüksek ama pis.

working class heronun son mısraları gibi

theres room at the top they are telling you still
but first you must learn how to smile as you kill
if you want to be like the folks on the hill
  • emirkulu  (02.12.14 13:34:41)
siyaset böyle bir şey demeyi doğru bulmuyorum, kirli siyaset böyle bir şey.

bir de şu var "yaptığı doğru değil fakat siyaseten doğru" siyaseten doğru diyerek meşrulaştırılmamalı, siyaset biraz daha klas, sofistike olmalı
  • freebird5406_2  (02.12.14 14:09:09)