ben askere ne zaman gidebilirim?

Ocakta okulum bitecek kismetse.

1: Haci ben gitmek istiyorum desem en erken ne zaman gidebilirim.

2: bunun icin okul bittigi an mi basvurmam lazim?

3: tam olarak ne yapmam lazim.

4: lisans mezunu olarak kisa donem yapmak kesin mi? Bi aksilik olma ihtimali var mi? Sinava mi giriliyor, bir sey mi isaretleniyor.

Bi yardimci olur musunuz? Bedelliye yetisemiyorum. Bari gidip kurtulayim erkenden.

Ona gore subeye gidip sorucam beyler bilen bi cevaplasaydi ya.

  • brad pitt  (02.12.14 12:39:58)
1) ağustos dağıtımına yetişebilirsin anca. (haziran gibi mezun olacaksın, erken gitme ihtimalin yok)

2) okul bittiği an başvurursan ağustos dağıtımında gidersin en erken.

3) okul bitince şubeye gidip karar aldıracaksın.

4) mühendis ve tıpçı değilsen çok büyük bir ihtimal kısa dönem. bilgisayar belirliyor, çıkarsa da şansına.
  • dead and broken  (02.12.14 12:42:43)
@dead and broken

Tesekkurler

Mezun olmak icin diploma mi sart, yani cikis belgesi olmuyor mu? Benim bolumum elektrik elektronik muhendisligi, ocakta yani ilk donem sonunda mezun olacagim insallah. Yine de en erken agustosta mi gidersin diyorsunuz? Bi de tipci veya muhendis degilsen demissin, oyleyim, simdiki.ihtimal ne oluyor :)
  • brad pitt  (02.12.14 12:49:00)
@hep mutlu olmak istedim

Celp donemleri ne zaman. Yani ben hangisine denk gelirim?

Uzun donem ihtimali varsa ve yuksekse simdilik gitmemek daha mi mantikli.

Cok tesekkurler.
  • brad pitt  (02.12.14 12:52:17)
@brad pitt, o zaman mayıstaki dağıtıma yetişirsin sen. o zaman ocak ayında alacağın belge ile git askerlik şubesine. orada söylerler.

mühendisler içinde en çok inşaatçıları astek alıyorlar diye biliyorum ama senin de uzun dönem ihtimali yüksekmiş. uzun dönem çıkarsa şaşırma.
  • dead and broken  (02.12.14 12:55:33)
Tesekkur ederim. Sube ve sgk ya gittim yazamadim.

Hocam ben karar verdim. Size sunlari sorayim. Tekrar oluyorsa kusura bakmayin.

1: ben ocakta mezun oluyorum insallah. Mayista askere gidebilir miyim? Subede duydugum subat alimi dolmus mu ne, mayis a kayit ediyorlarmis. Mayis da dolar mi, yetisebilir miyim? Yoksa dolma diyr bir sey yok mu. Nedir yani olayi.

2: elektrik eletronik muh olarak kisa donem yapabilir miyim. Uzun donem cikma ihtimali ne.

3: gidecegim yerde kutuk, yasadigim yer vs etkili mi, neye gore oluyor bu?
  • brad pitt  (02.12.14 15:39:32)