kumardan zengin olan birini duydunuz mu

merak ettim, olasılıksal hesapları biliyorum sadece gerçekte kumar oynayarak çok para kazanan birini biliyor musunuz?

ben pek görmedim..yedirmezler :)

  • redeath  (02.12.14 09:46:02 ~ 09:46:17)
zenginleşme değil ama asker arkadaşımın babasının mesleği yokmuş. kumarla geçindirmiş evini senelerce. kendi diyordu benim babam kumarcıydı diye.

  • namus ninjası  (02.12.14 09:48:42)
kasa her zaman kazanır

  • mea maxima culpa  (02.12.14 09:52:24)
kahveciler ve kumarhaneciler.

  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (02.12.14 09:53:10)
pokerden iyi para kazanan arkadaşlarım oldu. ama sonra uzun vadede geri kaybettiler mi, bilgim yok.
bi tanesini hatırlıyorum ama, bi 6-7 sene evvel kasıp amerika'ya turnuvaya gidip, iyi bi derece yapıp 60-70 bin dolar mı ne vurmuştu.

  • delarue  (02.12.14 10:05:16)
Bağımlılık haline geldikten sonra kısa süren bir zenginlikten, önceden olduğundan çok daha zor durumlara düşenleri gördüm. Pokerden, blackjack'ten zengin olunur. Ama dediğim gibi kısa sürer o zenginlik. Bi sürekliliği olmaz.

  • ufukcel  (02.12.14 10:19:25)
duydum lan. hatta öyle zengin oldular ki evler arabalar yanlarında çocukları için bakıcılar ve hizmetçileri ile başka ile misafirliğe gidiyorlardı artık vay anasını demiştim.

  • maryjane  (02.12.14 10:23:00)
duymadım. duymadığım gibi bu camianın içinde bulunan bir adamın ben daha kumardan zengin olmuş bir kişi görmedim demesi de pekiştirdi.

  • seyduna6687  (02.12.14 10:37:10)
Zenginler daha da zenginlesir, fakir olup kumarla zengin olan azdir. Pokerde cok buyuk paralar kazanilabiliyor.

  • sckxyss  (02.12.14 11:04:02)
çok para kazanılır. ama çok para kazanan adam kazandığı parayı alıp köşesine çekilmez. "ooo bunda iyi iş var hacı" diyip daha fazla kazanmak için daha fazla oynar, kazandığını da kaybeder. insanoğlu doymaz. o yüzden kumarla zengin olamaz.

  • kibritsuyu  (02.12.14 11:06:20)
hayır bilmiyorum. eşimin kardeşlerinden biri oynardı, arada kazanırdı da. haydan gelen huya gidiyor, bir faydasını görmedi.
sonra işe sarıldı, şimdi durumu iyi. çalışarak elde ettikleri kalıcı oldu.

ayrıca: www.eksiduyuru.com
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (02.12.14 11:13:39 ~ 11:15:26)
bizim burada serkis diye bir abi zamaninda tek basina altiliyi tutturmus. kahvedekilere de epey kiyagi dokunmus. milletin yillik komurunu filan almis. sonra da amerika'ya gitmis. o yuzden hala nami yurur buralarda. dayimin yazliginin orada bir adam apartman yaptirmis altilidan kazandigi parayla. girisinde at nali asiliydi. bir de babamin akrabasi yaziciliktan cok para kazaniyor. adam ankara'da, istanbul'daki yazicilara bile is verdigi oluyor. bunlardan baska calismadan yasayan tipler de var, ama onlar rahat gecinemiyorlar pek.

  • John Finn  (02.12.14 11:14:57)
"kazandığını da kaybeder" diyen arkadaşlar hayatlarında kaç tane profesyonel bahisçi görmüş merak ediyorum.

ben bizzat tanıyorum 500 küsür lirayla girip de birkaç ay içinde 10 bin lira kazanan bir adam. bunu sürekli yapıyor. kendi hesabına göre toplamda 40 bin küsür lira karda. spor bahsi yapıyor.

poker veya bahis yaparak uzun vadede zengin olmak imkan dahilinde. yine çok düşük bir ihtimal ama mümkün. milli piyangoyu falan zaten saymıyorum. ama rulet masasına oturan adam zengin çıkamaz diye düşünüyorum. bu tip oyunlarda oyuncunun kendini kaybetmesi için en küçük detaylara bile özen gösterilir.

ama bilgisayar başında spor bahsi yapan biri uzun vadede kazanabilir. herkes ağzından salyalar saçarak varını yoğunu basmıyor. adam kasasında 10 bin lira varken her bahsine MAKSİMUM 100 lira yatırıyor mesela. böyle yaptığın zaman batman imkansıza yakın.

dediğim gibi yine düşük bi ihtimal ama "kumarda sadece kasa kazanır" gibi ezbere laflarla insanları yanıltmayın. siz 100 liralık bahis yapıyorsanız bunun 3'ü bahis şirketine gidiyor örneğin. adamların payı o. sizin bahsinizin ne olduğu önemli değil, onlar kendi payını alıyor. kalan para diğer kazananlara gidiyor. yani bahiste daima kazananlar ve kaybedenler var. birileri kaybediyorsa, birileri kazanıyordur. kasa sürümden kazanır, sizin yatırdığınız paradan değil.
  • pescador  (02.12.14 11:29:33)
Kumar dedigin hastalık, daha cok kazandıkça daha cok kaybedersin cunku bur sure sonra kendine engel olamazsin. Sonrası aile faciasina kadar gider. Çocuğunun hakkını gidip kumarda kaybedenlerinden tut da kendini kaybedene kadar her şey mevcut.

Nefret ederim kumardan da, kumar oynayandan da kumardan muhabbet edenden de. Uzak durun siz de lütfen.
  • fraise  (02.12.14 11:31:00)
40 küsur yaşında olup hayatını sadece kumardan kazanan epey zengin bi abi tanıyorum. senede toplasan 15 gün memlekette durur. onun dışında sürekli ülke ülke gezer, poker turnuvalarına falan katılır (kumar değil o demeyin şimdi). bi de acayip liglerin acayip maçlarına bahis oynar. yanında özel defterle falan gezer birilerine telefonlar açar bahis oynattırır. bu adam boğaziçi mezunu ve kendisini tanıdığım 10 küsur yıllık süre zarfında herhangi bi işte çalıştığını görmedim.

  • kül  (02.12.14 16:20:31)
@pescador istatistik denilen bir bilim dalı var. elbette kumardan para kazanmak mümkündür.

kasa her zaman kazanır lafının arkasında ise istatistik artı başka durumlar var.
  • mea maxima culpa  (02.12.14 16:29:15)
at yarışı sayılırsa var tanıdığım, at yarışı oynuyordu, bir gün tutturdu, o parayla borsaya girdi orada da iyi bir gelir yaptı, sonra başına bi iş geldi hastane mastane ameliyat derken o para eridi gitti.

benim şimdiye kadar gözlemlediğim kadarı ile paraya aç olan adam o parayı idare etmesini bilmiyor, bir şekilde hiç oluyor. parayı idare etmeyi bilen adam ise amua koyuyor ortalığın.
  • selam  (02.12.14 16:37:05)