Araç için aksesuar tavsiyesi

Arkadaşlar selamlar,

İlk aracımı aldım, o yüzden çok mutlu ve heyecanlıyım. İnşallah herkese en kısa zamanda istedikleri araçlara binmek de nasip olur. Çok hevesli olduğumdan dolayı da, aksesuarlara biraz para ayırmayı düşünüyorum :) Örnek vermek gerekirse, araç içi şarj kiti, cama asılan ufak süsler, telefon tutucu, araç kapısını açınca bi yere vurduğunda zarar görmesin diye yapıştırılan ufak silikon ya da kaplamalar, emniyet kemerine takılan kılıflar (takım kılıfları mesela, Beşiktaşlıyım). Bu tarz şeyler olabilir, daha farklı şeyler de olabilir.

Her birini alacağım demiyorum tabi ki ama yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Siz olsanız ne düşünürdünüz?

Teşekkürler

Şarj kiti kesin al. Hayat kurtarıyor. Telefon tutucu da navigasyon için kullanacaksan güzel olur.

  • arnold schwarzeneger  (02.12.14 09:18:52)
telefon tutucu, şarj aleti ve silikon kaplama dışındakilere gerek yok bence. hele emniyet kemeri kılıfına hiç gerek yok.

  • inheritance  (02.12.14 09:19:13)
yorumların hepsine katılıyorum. emniyet kemeri kılıfına aman diyim sakın yapma :)

  • t joe  (02.12.14 09:20:27)
2 numara llumar cam filmi derim ben. Gerisi fasa fiso.

  • bmw de onnumara yag yakan adam  (02.12.14 09:31:36)
Telefon tutucu gibi önerilerde varsa link falan da verebilirseniz çok iyi olur. Yurtdışından bile alabilirim sıkıntı yok. Zaten aliexpress ve ebay'dan bir kaç şey alacağım. Emniyet kemer kılıfı falan belki dediğim gibi o heyecan patlamasından olabilir, almam muhtemelen. :) Ama önerilerinizin devamını bekliyorum.

Film de kesinlikle listede üst sıralarda yer alıyor.
  • mystb  (02.12.14 09:32:36 ~ 09:33:23)
gözlük tutamacı
akü şarj kablosu
temizlik bezleri
cam buğu önleyici sprey
koltuklara kafa kısmına kılıf
telefon sarj dalgası
cakmak elektriğinden calısan kahve kupası
navigasyon cihazı ve tutamacı
  • twelfth  (02.12.14 09:49:05)
aynen hocam, cam bezi falan iyi tavsiye. onları unutmuştum. not aldım bunları da. kupa da fena degilmis aslinda ama cok kullanisli olur mu kullanmadigim icin bilmiyorum. alabilirim :)

  • mystb  (02.12.14 09:51:33)
kimse de dememişki araba kokusu :)
jelly belly araba kokusu al. hem süper görünüyor hem de kokusu nefis. ancak fazlaca yoğundur belirteyim.

bir de tabi ki aynaya disko topu süsünden. allahım o ne güzel bir şey öyle.
  • teritori  (02.12.14 10:13:52)
yahu hakkaten araç kokusunu unuttuk :) valla kavun kokusunu seviyorum normalde kavun-mango buldum mesela çok iyi. jelly belly de bakarım sağolasın. disko topu da cok janjanlı olmaz mı :)

  • mystb  (02.12.14 10:20:39)
mw de onnumara yag yakan adam da doğru demiş ilk olarak cam filmi taktır, sanki başka bir araba gibi olur araban, bir de akvaryum gibi dolaşmamış olursun trafikte.

  • t joe  (02.12.14 10:37:37)
hakkaten en sevmedigim sey, kabak gibi icerisi gozukuyor. o yuzden film sart.

  • mystb  (02.12.14 10:52:11)
disko topu çok janjanlı olmaz.
disko topu candır.

bir de tavsiye hgs taktırma arabaya. ogs taktır. hgs'ler hata veriyor.
  • teritori  (02.12.14 15:53:55)
yay+jant

  • nxtrls  (02.12.14 15:59:46)
Tamamdır disko topuna da bakıyorum o zaman. HGS almış bulundum bi kere :( Yay olayını bilmiyorum hiç o yüzden araştırmam lazım, çok da baştan o toplara girmek istemiyorum açıkçası ama jant zaten var o yüzden sıkıntı yok. :)

  • mystb  (03.12.14 07:44:08)
filmin çok koyu olmamasına dikkat et sonra muaynede gözlerinden yaşlarla sökersin

  • argent dawn  (03.12.14 07:48:40)
hafif kusurlu geçmiyor mu hocam muayeneden? 2 numara düşünüyorum, 3 muhtemelen trafikte de sıkıntı yaratır.

  • mystb  (03.12.14 13:19:40)
trafikte ikisi de sıkıntı yaratır, bende 2 numara var 2 kere ceza yedim bağlıyorlardı ağlayıp zırlamasam. ayrıca 3 olsa bile muayeneden hafif kusurlu olarak geçersiniiz, zaten 2 ile 3 arasında öyle extreme bi fark yok ikisi de yeteri kadar karanlık, içini göstermiyor.

  • t joe  (03.12.14 14:05:35 ~ 14:05:57)
anladım bakalım o zaman duruma göre değerlendiririm.

  • mystb  (03.12.14 18:34:52)
  • medeniyet  (08.07.16 17:52:04)