46 inch 120 hz televizyon

Bu sorunun biraz tekerrur ettiginin farkindayim ancan imkanlarim kisitli. Detayli arastirma yapamiyorum pek. 120 mhz kesmez mi standart ev kullanicisini? Hangi nokktada sikinti yaratir?

Mobildeyim editleyemedim. Full hd bu arada.

  • icim urperiyor  (01.12.14 18:51:09)
120 hz diye bi şey ntsc sistemlerde oluyor. ntsc abd sistemi avrupada pal sistemli tv ler var.

dolayısıyla pal sistemde 120 hz olmaz 100 hz olur.

burada dikkat edilmesi gereken 100 hz panelin gerçek değeri midir yoksa yazılımsal değer midir.

çoğunlukla giriş seviyesi uygun fiyatlı modellerde panelin gerçek değeri 100 hz değildir.

standart ev kullanıcısını 50 hz keser.

bu hz olayı yüksek aksiyonlu filmlerde ve spor karşılaşmalarında önemlidir.
başka bir olayı yok.
zaten yazılımdan kaynaklı 100 hz denen ve gerçekte 50 hz panele sahip olan tv de 50 hz dir denebilir.
  • kosun lan mevzu var  (01.12.14 19:10:50)
3d merakın yoksa yeter de artar bile

  • argent dawn  (01.12.14 19:13:20)
@Kosun lan

Aynen tv yi turkce sitelerde bulamadim yabanci siteden baktim mhz ine. Sonra donanimhaberde konusunu acmislar cmr midir nedir onunla 100 reelde 50 demisler. Fiyati da 1500
  • icim urperiyor  (01.12.14 19:36:06)
giriş seviyesi tvlerde hz gibi ince değerleri incelemenize gerek yok.

çünkü bazı firmalar cmr der bazıları motion plus der bilmemne. hepsi yazılımsal reklam lafları.

panel 50 ise 50 dir.

giriş seviyesinde bu değerlere dikkat etmeye gerek yok. peki neye dikkat edeceğiz?

örneğin tv den beklentimiz nedir? gerçeğe yakın renkler mi yoksa capcanlı süper rengarek parlak görüntüler mi?

eğer rengarek parlak canlı renkler isteniyorsa samsungtan şaşmamak gerekiyor. çünkü giriş seviyesi tvlerinde bile bu rengarenk durumunu koruyor.
  • kosun lan mevzu var  (01.12.14 19:41:33)