devlette önce maaş sonra iş mi?

özel sektörde önce çalış sonra para derler. devlette bunun tersiymiş doğru mu?

ek soru: istifa durumunda ne oluyor? alınan maaşın bir kısmı geri mi ödeniyor?

memırla ırıspının maaşını önden verecen demişti bi büyüğümüz tapelerde, hatırlamıyonuz mu?

cevap: evet. çalışmadığı ayın maaşını alır memur
  • emirkulu  (01.12.14 14:54:24)
Evet.

  • ufukcel  (01.12.14 14:55:45)
Devlet memurları önce maaşını alır sonra çalışır. Devletteki işçiler önce çalışır sonra maaş alır.

  • osurdum  (01.12.14 14:56:27)
nasıl yani işe başladığınız gün aylık maaşı mı alıyorsunuz

  • efrasiyab87  (01.12.14 15:04:19)
memur ayın on beşinde maaş alıyor ya. ayın onbeşinde iş başı yaparsan önümüzdeki ayın tam maaşını alırsın. ayın birinde iş başı yaptın diyelim. ayın on beşinde hem 15 günlük maaşını hem önümüzdeki ayın tam maaşını alırsın.

  • elorelia  (01.12.14 15:06:49)
peki istifa durumunda filan noluyor? geri ödeme mi oluyor?

  • gonul_isleri  (01.12.14 15:10:30)
aynen öyle geri ödenir

@efsaryap aynen. hususi 15inde başlatırlar çoğunu, haşırt maaşını alırsın.
  • emirkulu  (01.12.14 15:11:32 ~ 15:12:11)
Tam maaş aldığı ayın yarısında ayrıldıysa geri kalan yarısını devlete iade eder. Bunun acı tarafı emeklilikte olur; tam emekli olacağın ay maaş aldıktan sonra 1 ay çalışırsın, maaş almadan emekli olursun. Ama yeni başlayan memura ilaç gibi gelir, atandığı yerde evini falan tutması için iyi olur.

  • osurdum  (01.12.14 15:13:42)
Gazeteciler de Basın İş Kanununa göre peşin maaş alır. Bilgi olsun.

  • thatam  (01.12.14 15:28:20)
Son ay aldığın maaşı geri ödememek için; eğer bütün iznin duruyorsa izine çıkarsın, izinin son günü için emeklilik /istifa dilekçeni verirsin.10 yıl ve üzeri memursan 1 ay işe gitmemiş ama maaşını hak etmiş olursun

  • delicevat  (01.12.14 15:33:37)
@gonul_isleri
memurla orospunun maaşı değil, bahşişi önden verilmeli demiş, bakanın önüne yatarım dediği adamın dedesi

  • facebook  (01.12.14 16:50:43)