arabanın ön far camını kırdım

ben de diyorum bir pazartesi sabahı bu kadar sakin trafik normal değil diye.

neyse, park ederken ön farın camını kırdım. donanımhaber'de komple farla beraber falan değişmesi lazım demişler 1500 lira demişler, oha yani. deneyimli şoförlerden yardım bekliyorum? kaça kapatabiliriz bu olayı?

bu arada cam mam değil o bildiğin plastik

marka model ?

  • sevisgenturk  (01.12.14 09:00:24)
subaru forester

o değil de kaç senedir araba kullanıyorum ya...bu kadar malca bi hareket beklemiyodum kendimden
  • la noix  (01.12.14 09:01:25 ~ 09:02:24)
Ankaradaysan eğer şaşmazda 2002 oto var, kırık çatlak far, stop tamiri yapıyorlar. Gayette başarılılar. Benim yan aynadaki repeater lensi kırılmıştı yeni gibi yaptılar 5 liraya.

www.2002stop.com
  • battal gemalmaz  (01.12.14 09:06:40)
@ battal istanbul maalesef :D

  • la noix  (01.12.14 09:11:30)
ben mi araçları karıştırıyorum diye şimdi görsellerine de baktım, ön düzenin yapısı itibariyle o farları kırmak da kolay değil, nasıl yaptın :d

servise gidersen rakam yükselir. mevkiine göre en yakın sanayi sitesine gideceksin mecburen.
  • vesna  (01.12.14 09:19:42)
ön park ederken bi kamyonetin ön tekerin üstündeki metaline değdirdim. çatır çutur kırıldı valla. kamyonette de köşe olduğu için öyle oldu sanırım.

hep plastik diye oldu bence. dedikleri gibi cam olsa böyle olmazdı :D

hayatta da ön park etmem...resmen mallığımdan oldu
  • la noix  (01.12.14 09:24:49 ~ 09:25:11)
subaru için yüksek fiyat olması normal arkadaşlar. ayrıca plastik olması daha iyi, tamiri mümkün en azından.
bak istanbul için şuraları buldum:

www.fartemizligi.net
isdunyasi.org
www.farparlatma.com
  • battal gemalmaz  (01.12.14 09:25:51)
Subaruya biniyorsan 1500 koymaz karşim. Ben sinyali komple patlattim 20 tl verdim :)) fiat reyiz

  • divit  (01.12.14 09:58:20)
yetkili servise bırakırsan tabii tutabilir 1500 civarı.

fakat en yakın oto sanayi bölgesine gidip, yedek parça marketlerden farın yenisini al, yan sanayi muhtemelen 250-350 lira civarında olur, bir ustaya ver 50 liraya taksın.
  • grimer  (01.12.14 10:02:44)
Öğrenciyken subaru vivio kullanırdım. Bir gün ben de arka stopta aynı durumu yaşadım. Ankara şaşmazda bir yer bulmuştum, adam farın kalıbını çıkartıp o sert plastikten ısıtarak aynısını yapmıştı. 100 lira civarında bir para vermiştim.

  • PoscheN  (01.12.14 10:12:26)
güncel: yetkili servis 1620 lira fiyat çıkardı. nys mşglsn glb ii gclr diyip telefonu kapattım.

  • la noix  (02.12.14 10:02:04)
arabanın tam modelini bi yassana, benim burdaki servisten bi fiyat alayım istersen.

  • battal gemalmaz  (02.12.14 10:03:55)