şöyle bir site kaç liraya yapılır

şu site:

goo.gl

bu siteyi kaç liraya yapmıştır ajansı? aşağı yukarı?

eğer tamamı statik web sayfası ise, galeriye elle fotoğraf ekleme, yeni şube ekleme gibi özellikler yok ise maximum 600-800 tl diyorum ben.

çok mu az dedim acaba?
ajans olduğu için iki katını almış olabilir gerçi. üniversiteli birine maximum dediğim fiyata yaptırabilirsiniz bence.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (01.12.14 03:07:24 ~ 03:07:52)
@eksi sozlukte eksiyen adam: sanırım biraz az, zira müşteri "klas" tabir edilebilecek bir müşteri, onlarca şubesi vesaire var. gerçi site tasarımı çok iyi değil hatta zamanın gerisinde kalmış, ama "ajans fiyatı" denilen de bir şey var. bunun ortalamasını merak ediyorum.

  • swallowed arsenic  (01.12.14 03:10:05)
ajans biraz fazla almıştır evet. üreten ajansın sitesine baktım, referansları iyi görünüyor. 3000'den aşağı almamıştır diye tahmin ediyorum.

bu arada arkadaşın dediği doğru, üniversite öğrencisi birine 1000 liraya falan da yaptırılır, fakat sonrasında destek alınamaz -genellikle-.

bu gibi durumlarda "ya abi ben onu halledicem" denmesi yerine, muhattabın bi firma olmasını tercih etmek daha sağlıklı olur. ha yok, "internette adımız olsun" diye tabir edilen kartvizit tarzı bi site düşünülüyorsa çok da fark etmez.
  • cevap botu  (01.12.14 03:10:28)
@swallowed arsenic, tasarım gerçekten outdated, responsive bile değil. dediğiniz gibi ajans fiyatı diye bir şey var. ama cevap botu'nun dediği gibi eğer uzun süreli destek alınmak isteniyorsa fiyatta ucuza kaçmak yerine sağlam bir ajansla çalışılmalı.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (01.12.14 03:13:25 ~ 03:13:46)
En az 10 bin. Bu sektörde bütçeler konusunda bilgim var. Bi ajansa bakıyorum bir de müşteriye bu cevap çıkıyor.

Ki house ile önceki senelerde de bu konularda görüşmüşlüğüm var. Bırakın üni. öğrencisine yaptırmayı 5 ajansla ingilizce görüşmeler yapılmıştı.
  • oldboy  (01.12.14 03:15:59)
@eksi sozlukte eksiyen adam

bu arada; içeriği bi defaya mahsus girmişler gibi görünüyor ama arkada bir cms çalışıyor. url ile biraz oynayınca anlaşılıyor. muhtemelen firmanın geliştirdiği paket bir cms'tir bu, özel yapıldığını pek zannetmiyorum.
  • cevap botu  (01.12.14 03:16:16 ~ 03:17:59)
Ha aynı siteyi 500e de yaptırabilirsiniz ya da daha az rakama.

-Mobil edit çilesi-
  • oldboy  (01.12.14 03:18:13)
30k'dan yukarı bir fiyata yapılmıştır. r10 piyasasını geçersek ajans fiyatları böyle değil. 10k çekecek ajans bilinen bir ajans değildir. house cafe de ona yaptırmaz.

  • cha  (01.12.14 09:13:52 ~ 10:20:30)
Ajans ne istemiştir firma ne vermiştir bilmiyorum ama 1000 liraya yapacak freelancer bir sürü adam var

  • PoscheN  (01.12.14 10:18:35)
www.madebycat.com

yapan ajans bu. referanslara bakılırsa ebesinin şeyini istemişlerdir. 20-30 bin tl civarı diye tahmin ediyorum. arkada cms de varsa kapsamına göre değişir fiyatı
  • argent dawn  (01.12.14 10:27:41)
ben 300-400e yaparım

  • hellojack  (01.12.14 14:00:40)
3 binden aşağı yapmam, marka müşteri bilmem ben ilk defa duydum house cafe'yi, bilinen bir marka sanırsam ama beni o bağlamaz, benim ne kadar vaktimi alacağı bağlar.

  • selam  (01.12.14 15:59:52)
domain+host+template = 100 lirayı geçmez bu site için, veriler de hazır verilerse , 300 e merdiven altı tasarımcılar yaparlar ama geri kalan herşey size kalır güncelleme vs.

muhattap arıyorsanız ve sürekli güncelleme resim vs istiyorsanız ajansla çalışırsınız ki fiyat 20-30 katına çıkar. ama muhattapınız olur.
  • janavarorion  (02.12.14 02:27:48 ~ 02:28:27)