40.000TL'ye Kadar Sıfır Araç Önerisi

ne alınır bu parayla, tabi dizel gönül ister ama yok. ikinci el ise tanımadığım birinden almak istemem. kafam da hyundai yeni i20 var ama başka alternatifi var mı?

3-4 daha koyabilirim biraz iyiyse..

ibiza 1.4

  • mrthany  (30.11.14 19:16:08)
bu konularda uzman bir yakınım var. sürekli dediği şey şu: arabayı 10 sene kullanacaksan sıfır alacaksın. yoksa ikinci el alacaksın.

40k liraya sıfırı 60 bin olan bir arabayı ikinci el almak daha mantıklı bence de.
  • m murphy  (30.11.14 19:16:58)
sıfır araç kesinlikle alma
neden dersen arkadaş zaten söylemiş 10 yıl kullanmayacaksın muhtemelen
zira B sınıfı küçük bi aracı kimse 10 yıl kullanmaz orası ayrı konu.

neden sıfır alma çünkü bu hükümetin zamlarına prim verme, sıfır araç satışları arttıkça ÖTV ye zam geliyor,
yıllarca biriktirdiğin 40-45 bin lira vereceğin arabanın yarısı vergi.
milletin diğer ülkelerde yüzüne bakmadığı arabalara inanılmaz paralar ödüyoruz.

40 bin liran varsa ikinci el düşük km'li dizel astra al
5 daha koyabilirsen toyota auris al

illa sıfır alacaksan B sınıfı benzinli araçların hangisi alacağın çok fark etmez
dizel corsa sahibi biri olarak ben herhalde opel corsa alırdım. B segmentinde en az sorun çıkaran araç olarak bilinir.
  • technicalte  (30.11.14 19:46:20)
bir önceki aracımı 9 yıl kullandım ve bu haftaiçi satıyorum inşallah.

bu alacağım aracıda memnun kaldığım taktirde bi bu kadar sene daha kullanırım.
  • dream  (30.11.14 20:07:33)