Telefonun ekran gitti:/

Evet telefon cam üstü düştü ve ekran kırılmadı ama tüm pikseller öldü. Görüntü yok anlayacağınız.

Telefon galaxy s3.

1) Ekranı yaptırmak en kadar tutar veya kendim yapabilir miyim?

2) Ekranı herhang br şekilde bilgsayardan göreblr ve rehberme içindekilere ulaşablir miyim?

ps: ankaradayım

ankara'daysan balıkçıoğlu pasajına git 50 liraya değiştiriyorlar yenisiyle

  • maresalx  (29.11.14 23:08:35)
aliexpress ten ekran ve tamir seti sipariş edebilirsin. daha sonra youtube'dan videolara bakarak kendin değiştirebilirsin elin biraz yatkınsa. değilse bir tamirciye gitmelisin. Çanakkale'de isen ben yardımcı olurum yapamaz isen.

  • jaaaccckkk  (29.11.14 23:08:55)
bir de bu micro simi başka telefona nasıl takıcam?

  • yatagants  (29.11.14 23:43:42)
aynı durumdayız ama benim cam da kırıldı. 330 tl fiyat verdiler :/

  • cumaya gittim gelicem  (29.11.14 23:55:13)
Normal sim şeklinde karton yap, oy orasını. Öyle tak.

  • Cursed Chico  (30.11.14 00:22:05)
50 lira diyen arkadaş nerde yapıolar bunu sölesende bende yaptırsam keşke başlıgı acan arkadasım bende 3 gün önce yeni aldıgım z3 ü yere düşürdüm ekranın sadece altı çatladı üstelim benimkinin görüntü yada pixellerinde bi sorun yoktu sade çatlak servis bana 800 lira fiyat çıkarttı modele göre degişir ancak ekran kırılırsa dokunmatik panel dahil tüm parçaları degiştiriyorlar minimum fiyatı 400 500 olarak bulundur aklında...neyseki benim telefonun sigortası varmıs gönderdim yenisini vericekler

  • aurora90  (30.11.14 00:51:27)
iki ekran luyor genelde, gir üsttteki plastik gibi olan dış . Bu ucuzdur, 5 dolar filan ebayde. Dİğer dokuınmatikse lcd genelde. O pahalı. Benim lcd kırıldı 3 kez. 30 dolara getirttim, tornavida da getirttim ama bozuldu, 20 lira verip taktırdım.

Sirkecide UNkapanında ucuza var diyorlar da ben dolaştım bir kaç kez, bulamadım telefoncuları.

Üstteki ekran kırılması zor zarten, alttaki kırılır.
  • Cursed Chico  (30.11.14 00:55:20)
beyler siz yapamazsınız. elektronik mühendisi arkadaş daha geçen hafta birine takarken kırdı e-bay'den getirttigi ekranı. ben size açık adres verdim. balıkçıoğlu pasajına gidip gezin dükkanları 50 liraya değiştiriyorlar. orda bulamazsanız yandaki pasaja bakın sırf teknik servis birimi bile var yanda telefon satışı yok sadece servis var mesela oraları gezmeniz gerek

  • maresalx  (30.11.14 12:30:23)
Bir sürü videolar var nasıl değiştirildiğini gösteren. Eğer tornavida varsa gerisi basit. ARkadaş SAmsungunu yaptı, metalurji mühendisi. Pek zor değil.

www.youtube.com
  • Cursed Chico  (30.11.14 15:48:01)