Doga ustu seylere inaniyor musunuz?

Mucizedir sudur budur. Dogaustu/olaganustu sinifina sokulan seyler.

Ornek ver denmis: Bilirsiniz iste, kulaktan kualaga anlatilan bazi olaylar falan, mucizevi seyler. Natgeo'da falan bile cikan seyler var aciklamasi yapilamayan vakalar vs.. Olaganustu olan, elle tutulur gozle gorulur olmayip, mantikla fizikle aciklanmayacak herseyden bahsediyorum. Bunun icine "bir huzmesi belirdi, bizi takip etmeye basladi" da, "lanetli terkedilmis satolar" da, "in-cin carpmasi" da hepsi de dahil.

Hayır.

  • i was made for you  (29.11.14 21:37:31)
inanıyorum.

  • secilmis uye  (29.11.14 21:38:52)
hayır

  • basond  (29.11.14 21:39:35)
Nazar denilen olguya inanıyorum.

  • hiko seijuro  (29.11.14 21:39:58)
mesela bir örnek versen evet / hayır demem daha kolay

  • vosvos3131  (29.11.14 21:40:01)
nein.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (29.11.14 21:40:04)
Bir çoğuna evet. Ama kime göre bir çoğu bilmiyorum. Doğa üstünden kasıt nazardı merdiven altıysı falansa inanmıyorum.

  • Tears of Devil  (29.11.14 21:40:36)
Beklenti Etkisi diye bir şey var ama onun dışındakiler tırt.

  • angelus  (29.11.14 21:41:34)
nope. etki olmadan tepki olmaz. mucize denilen cogu sey aciklama getirelemeyen doga olaylari.

  • goo.gl  (29.11.14 21:50:51 ~ 21:51:01)
Hayir inanmam.

  • sckxyss  (29.11.14 21:51:16)
hayır

  • sheridans  (29.11.14 21:54:14)
only god can judge me. Allaha inanırım, gerisi faso fiso.

  • anonymice  (29.11.14 22:01:25)
fizikle, yani bilimle açıklanamayacak bir şey varsa o yeterince araştırma yapılıp, sorulara cevap bulunamadığı içindir. cevap bulunana kadar inanmakta sakınca yoktur, hobi olarak inanılabilir :)

  • roboute guilliman  (29.11.14 22:02:43)
inanıyorum ama farklı görüntüleri ve farklı isimleri oldugunu dusunuyorum farklı yerlerde. (nası anlattım ama)

  • denne  (29.11.14 22:04:20)
img2.wikia.nocookie.net
fizikle açıklanamayan her şeyin canı cehenneme. doğanın kendisinden öte bilmece, merak, korku ve zevk yoktur.

  • namus ninjası  (29.11.14 22:18:08)
inanıyorum,çünkü yaşadık

  • essoist  (29.11.14 22:27:17)
18+

öcü yoksa ben de yokum.
mesela şu an yatağımın altında olmasa bile, ben helada def-i hacet ederken illa ki w.c nin önünden bir şey geçecek.
  • trollmatik  (29.11.14 23:19:14 ~ 23:21:44)
İnanmıyorum, komple.

Edit: Komple değil. Uzayda bizden başka yaşam olduğuna inanıyorum. Ama "Geldiler mi" kısmında kuşkuluyum.
  • aychovsky  (29.11.14 23:24:19 ~ 23:24:52)
@aychovsky ben ona bile inanmiyorum yaw:)

  • delifaruk  (29.11.14 23:35:42 ~ 23:35:50)
ben bi tek bermuda şeytan üçgeni ve erich von daniken ne derse ona inanıyorum şu sıralar.

  • bruceandwayne  (29.11.14 23:37:06)
@bruceandwayne bermuda seytan ucgeninde doga ustu, efsanevi birsey olmadigi coktaaan ortaya cikti.

  • delifaruk  (29.11.14 23:42:17)
@delifaruk öyle mi yav. onun çok eskiden bi kitabı vardı bende cildi kurukafalı açık mavi bi kitap. acayip etkilenmiştim görünüşünden ve okumuştum. o zamanlar hala gizemdi demek çözüldü şimdi. arada kaldım üzülüyüm mi seviniyim mi bilemedim :)

  • bruceandwayne  (29.11.14 23:47:50)
inanç çok farklı bir kavram. bence doğaüstü dediğimiz olaylar henüz bilimin cevaplayamadığı-açıklık getiremediği şeyler olabilir. biz üç boyutlu mekan algısının yanı sıra zamanı da hissediyoruz. buna uzay-zaman sürekliliği deniyor. mesela ses: kulakalrımız 20-20.000 hertz arasını duyabiliyor peki öncesi ve sonrasında ses yok mu? var. matematik yalnızca belirli değerleri sembollerle ifade etmemize ve doğadaki olayların gidişatını tahmin etmemize yarıyor peki hesaplayamadıklarımız? lucy filminin sonunda bunu çok güzel özetler. evrende yalnız mıyız? sorusuna the contact-mesaj filmi çok güzel bir açıklama getirir. aynı şekilde interstellar filminde de ışık hızı ve uzay-zaman sürekliliğinin ne kadar relativ olduğu çok güzel anlatılır. üçünü de izlemeni öneririm bakış açın tamamen değişecek.

  • hatasızcoololmaz  (29.11.14 23:55:25)
@hatasızcoololmaz
Izledim:) Fakat arkadaslarin bahsettigi (bircok noktada benim de katildigim) seyler farkli. Evrenin bilinen yasalariyla aciklanamayan bir sey icin "mucize" deyip gecmeyiz, aciklamasini bulana kadar yorum getirmeyiz sadece. Ama mutlaka evrenin var olan yasalari dahilinde gerceklesitigini kabul ederiz.
Yani olay da bu zaten, mutlaka bir aciklamasi vardir herseyin, mesele aciklamayi yapabilecek kadar evreni tanimak. Yani evren "hokus pokus" yapmaz diyoruz.
  • delifaruk  (30.11.14 00:20:34)
@delifaruk

evet aynı iz üzerindeyiz dostum. heisenberg 20. yüzyılın başlarında belirsizlik ilkesini bulana kadar herhangi bir cismin aynı anda iki yerde birden bulunamayacağına kesin gözüyle bakılıyordu. ama buldu işte! elektronlar o kadar küçük kütleli (meşhur milikan yağ damlası deneyiyle hesaplanmıştı) ve o kadar hızlıydı ki çekirdek etrafında sabit bir yörünge yerine elektron bulutu oluşturuyordu. yani aynı anda birden çok noktada bulunabiliyordu. atom mesela çekirdek(proton+nötron) ve elektron katmanları haricinde %99 u boşluk! evet bildiğin boş-yok! peki sen-ben-evren-her şey bu %99 u boşluk olan şeyden nasıl oluştuk?

biz binlerce yıllık bilimsel birikimimizle henüz kendi gezegenimizi çözebilmiş değiliz.geçenlerde karayip denizinde 400 santigrat derecede yaşayabilen karides türü bulundu! mesela turritopsis nutricula diye bir deniz anası türü keşfettiler. hayvan koşullar yetersiz olunca kendi biyolojik saatini geriye alabiliyor! yani teknik olarak ölümsüz!

evet evren hokus-pokus yapmaz biz sadece cevapları geç buluyoruz.
  • hatasızcoololmaz  (30.11.14 00:39:23 ~ 00:41:34)