google'ın indexleme sistemi

2.5 sene önce blog açtım. Toplamda yazdığım sayısı 15 ya vardır ya yoktur. Genelde 1000 ile 25000 kelime arasında yazılar yazmıştım. Tagler olsun, seoya uygun başlık ve descriptionları ayarlıyorum her yazıda. Google'da sürekli ya ilk sayfadayım ya da ilk sayfanın tepesindeyim. Bazı durumlarda tek kelimelik aramalarda bile ekşi sözlüğün üstünde çıkıyor. İlk sayfadayım derken spesifik aramalar değil. Çok genel durumlarda bile en başı çekiyor. Şimdi bu sadece 15 makaleyle nasıl oluyor? Google'da tepeye oturmak bu kadar kolay mı? Ne yazarsam yazıyım birkaç günde falan kalıcı olarak ilk sıralara geçiyor.

p.s: 2 defa ekşisözlükte atıfta bulunulmuştu yazılarıma. o aralar 4-5k tık falan aldığım olmuştu saat içerisinde bunların da etkisi olur mu?

olur oyle.

  • melancholia  (29.11.14 18:39:12)
sana öyle çıkıyodur blog senin olduğu için. herkese öyle çıkmıyor olabilir. google kişiye göre farklı arama sonuçları çıkarabiliyor.

  • birisi.  (29.11.14 18:47:44)
@birisi ben de öyle düşündüm bugün internet cafeden baktım. bazı yazılarda 1-2 sıra farklılığı var ama genel olarak dediğim gibi

  • oddyseus  (29.11.14 18:51:10)
25.000 kelimelik özgün makaleler yazan bir blog otorite kabul edilebilir google gözünde. bu niteliğe kavuşunca da aramalarda çok güzel yerlere gelirsin. site analiz araçlarından sitene gelen linklere bak. makalelerini çok kişi referans gösterdiyse çok fazla artı puan kazanırsın.

bir de evet google hesabından çıkış yap ve aramaların özelleştirilmediği bir tarayıcıdan dene bakalım kelimeleri.
  • tescillimarka  (29.11.14 18:52:49)