büyüyünce ne olacaktınız ne oldunuz?

4.bp.blogspot.com

ha ben de siyasetçi olmak istiyordum. olamadım. onu da şey edim.

ünlü bir yazar olmak istiyordum yazılımcı oldum.

  • pardonan  (29.11.14 10:03:09)
valla kavurma olmaya doğru gidiyorum ben de :)

  • c1b2k3  (29.11.14 10:04:48)
bilgisayarlarla ilgili guzel bir isterdim. oyle de oldu.

  • mayeskuel  (29.11.14 10:06:18)
ben gazeteci olmak isterdim. ama gazeteciliği amerikan filmlerinde bisikletle kapı önlerine gazete atan çocukların yaptığı şey zannediyodum. olmadı tabi. sinema sektöründeyim şu an.

  • bruceandwayne  (29.11.14 10:08:18)
Annem ve babam ben doğduğumda bir köyde öğretmendiler. Orada kızların olabildiği tek şey gelin olmaktı. 4 yaşındayken bana da sorulduğunda "Büyüyünce gelin olacağım, gelinlik giyeceğim, bembeyaz tüllü böööyle" diyordum. Şimdi akademisyen oldum. Başka bir ara aşama olmadı.

  • aychovsky  (29.11.14 10:08:26 ~ 10:10:35)
ben yönetmen olmayı istiyordum sinema filmleriyle hasir nesir bir hayat ama tenis hocasi olduk

  • maresalx  (29.11.14 10:10:32)
5 yaşımdan beri bilim adamı olmak istiyordum, sonra orta okul gibi daha spesifik bir alan seçip ben ilaç tasarlayacağım yav deyip farmakolog olmaya karar verdim. Şu an da tıp 1. sınıftayım.

  • nundu  (29.11.14 10:13:35)
uçan "şey"lere karşı çok ilgiliydim. güvercinlerim, kanaryalarım uçurtmalarım kağıt uçaklarım vardı.
pilot olmak istiyordum. ola mı bildik? olamadık.
grafik tasarımcı olduk.
  • battal gemalmaz  (29.11.14 10:15:09 ~ 10:15:18)
ben biraz salaktım. orta okul gibi aklım başıma geldi. öyle meslek beklentim falan yoktu. bilgisayar girince eve oyun falan filan derken yazılımla uğraşmaya başladım. 8. yılım.

  • zam sampiyonu domates  (29.11.14 10:15:19)
daha ilkokulda kafama kaktılar "bilgisayar mühendisi olacaksın" diye. Olamadım elektrik elektronik mühendisi oldum. Çocuğum olursa mühendis olması için teşvik etmem.

  • kimlanbu  (29.11.14 10:17:06)
halk kahramanı olacaktım, sinirli yazlık site yaşlısı oldum.

  • rygard  (29.11.14 10:17:09)
Dansöz olmak istiyordum, iyi ki olmadım :p

  • pandispanya  (29.11.14 10:22:00)
dansçı, oyuncu, ressam, solist, yazar olmak istiyordum; ama bunlar meslek miymiş? bunları olmak için okul okumaya gerek yokmuş ki! hukuk okumalıymışım ben.

hukukçu oldum.
  • m e l t e m  (29.11.14 10:25:11)
çocuk doktoru olacağım diyordum, mimar oldum.

  • gmzo  (29.11.14 10:26:41)
patron olacaktım.
bir yerim olacaktı işte, neresi olursa. kendi işim.
geriye, benden sonraya bir "şey" bırakacaktım.
olamadı/m henüz.
oralarda buralarda çalışıyorum halen.
  • icemint  (29.11.14 10:29:42)
8-10 yaşlarımdayken aynı anda çöpçü (şaka değil), inşaatçı, pilot, futbolcu, basketbolcu, teknik direktör, tır şoförü, yazar ve (kısa bir süre için) doktor olmak istiyordum.

20'yim şu an, italyan dili edebiyatı okuyor ve bir iddaa ekinde yazıyorum.

arif'in manchester'a attığı golü arıyordum nereye geldim amk.
  • pescador  (29.11.14 10:33:11)
Kucukken doktor olmak istiyodum. Buyuyunce pilot olmak istedim.
isletme okuyorum. Galiba ev hanimi olcam bu gidisle :/

  • rayde  (29.11.14 10:37:04)
polis/asker olacaktım. işletme okuyom

  • lcnkr  (29.11.14 10:38:06)
çoban olmak isterdim, gerçekten.
hayvanları yaylıma götüreyim bi tane sivas kangal köpeğim olsun,
sobalı evimde oturayım, güğüm kaynasın böyle buhar çıksın, sobanın borusuna monte edilmiş tel aksamın üstünde kurusun diye bırakılmış çamaşırların kokusu eve yayılsın, eşim çocuklarım, meyve bahçem, iğde ağacım olsun, evimin bahçesinde kışın üstüne kar yağan çam ağaçları olsun, cahil olaydım bu kadar haberli değil. lafın kısası cahil bir çoban olaydım kendi köyümde. muhasebeci oldum, fıtratımı sikim.
  • seyduna6687  (29.11.14 10:38:25)
Filozof olmak istiyordum, kuyumcu oldum.

  • charlesbukowskiineksi  (29.11.14 10:39:25)
ilkokul: cumhurbaşkanı
ortaokul: ... (burası karanlık. hatırlamıyorum, büyük ihtimalle bir şey istemiyordum ya da düşünmedim o ara)
lise: veteriner
şu anda: akedemisyen oldum, olacam.

hiç hesapta yoktu, aslında bırakıp tıba girmek istiyorum ya hadi bakalım ne olacak.
  • air  (29.11.14 10:42:15)
Çocukluğu geçtim de ilk aklım başımda iken bilgisayar mühendisi olmak istiyordum. Sonra tabi olaylar hiç beklemediğim bir şekilde gelişti. Denizcilik okudum, uluslararası ticaretten yüksek lisans yaptım, iş hayatında STK projelerinde yönetici olarak çalıştım ve en son havacılık sektörünün teknik kısmına demir attım. İyi ki de atmışım. :)

Arif'in Manchester'e attığı golü ararken harbiden de Arif'in Manchester'e attığı golü buldum.
  • Evocati  (29.11.14 10:43:27)
çok çocukken bakkal
biraz büyüyünce psikiyatrist-psikolog ve ardından gelen cahil etraf sözleri; deli doktoru mu olucaksın ahahahah.
sonra gemide çalışmak diye bi hayal kurdum, offerlar aldım. 2. üniversiteye başladım daha da iyi olsun diye. şimdi de bitiremiyorum.
dış ticaret uzmanı bi iktisatçıyım. ha bu arada online oyun firmasında çalışıyorum.
  • exist is pretty  (29.11.14 10:57:58)
Komando olmak istiyordum matematik mühendisi oldum :/

  • cetoxim  (29.11.14 11:01:40)
Oyuncu olmak istiyordum, edebiyatci olma yolundayim su an.

  • cherokee rose  (29.11.14 11:43:57)
Arkeolog olmak isterdim arkeolog oldum. Çok şükür..

  • esmeralda  (29.11.14 12:10:03)
liseliler bilmez bizim zamanımızda ilkokullarda her öğrencinin bilgileri, notlarının vs bulunduğu ve her sene güncellenen sarı dosyalar vardı. 4. sınıftayken neden bilmiyorum ama öğretmen bunları bize dağıtmıştı orada her sene büyüyünce ne olmak istediğimiz yazılmıştı. 1.sınıf: futbolcu, 2.sınıf: öğretmen, 3.sınıf: iş adamı demişim ben. ama ortaokuldan sonra hep subay olmak istedim. askeri liseyi de kazanmama rağmen ani bir kararla vazgeçip(ya da geçirilip) liseye devam ettim. şimdi makine mühendisiyim.

  • japon askeri  (29.11.14 14:50:51)
felsefe, tarih, edebiyat ile uğraşan bir akademisyen olmak isterdim. işsizim

  • razvan rat  (29.11.14 14:58:18)
Bu konu acildiginda aklima hep su olay gelir:
Suanda ergen olan kardesim kucukken biri buna sordu bu soruyu:
+Buyuyunce ne olacaksin?
-Tiras olacagim.
  • delifaruk  (29.11.14 15:40:07)
Tiyatro oyuncusu olmak isterdim.

Şu an psikolog olma yolunda ilerliyorum. Aynı zamanda tiyatro da yapıyorum.

Keyfim yerine yani :)
  • bir nick var benden iceri  (29.11.14 15:53:34)