Casio Kol Saati

Kendime asker saati olarak bilinen modelden almayı düşünüyordum ancak internette çelik kordonluları görünce aklım onlara gitti. Hepsi birbirine benzeyen birsürü model arasından sonunda şu modelde karar kıldım:

www.lidyana.com

Emin olmak için fikrinizi almak istedim. Çok tatlı minnoş küçük bir saat. Di mi?

Bir de nereden alabileceğim konusunda fikri olan var mı aceba? Bugün taksimde bir saatçide sordum 90 lira dedi huh. En uygun nerede satılır bu saatler? İnternetten alışveriş yapmışlığım yok daha önce. Sözlükte de lidyana hakkında pek iyi şeyler yazılmamış, çekindim oradan almaya.

İkamet: İstanbul-Kadıköy

Ben begenmedim. -_-

  • ay nov kung fu  (28.11.14 23:23:32)
@ay nov kung fu: abla uyusana sen artık...

@want2die: işte bu f91wnin çelik kasası değil mi zaten? bi tek ben mi beğendim yahu :(
  • okuyamıyom ben ya  (28.11.14 23:24:59 ~ 23:26:33)
Bi' tek sen begendin. Minnos bu saati tanimlarken kullanacagim son sifat. Askerlerin kullandiklari bundan cok daha guzel.

  • ay nov kung fu  (28.11.14 23:28:54)
Bu F-91W değil ve hakikaten çok kötü. F-91W'den şaşma..

Kadıköy'de rexxten aşağı inerken sokağın sonunda köşede ufak bi casio bayisi var. Siyah plastik kordonlu olanını 20 liraya aldım, envai çeşit saat var oradan alabilirsin direk..
  • calzoncillos  (28.11.14 23:33:40 ~ 23:38:40)
@want2die: valla kızma fekat ben fark göremiyorum. sadece o birkaç yazının rengi farklı o kadarcık. :(

benim günlerdir her akşam fotoğraflarını açıp sevdiğim saati dakikada hiç ettiniz canınız sağ olsun. direkt f91w alıyorum o zaman?
  • okuyamıyom ben ya  (28.11.14 23:39:46)
91W al.

kauçuk kordonluları iyidir. klasikten şaşmıcan.
  • empedokles  (28.11.14 23:46:23)
Sarı ışıklı f91 i al gitsin düz siyah. Kauçuk mauçuk oh mis gibi. Hem fazla detayı yok, bi saate bakarsın bide arada kronometreyi 00 da durdurma oyunu oynarsın tamam işte. Bırak çeliği, saat çok kötü.

  • Tears of Devil  (28.11.14 23:50:43)
Bu kadar kötü bi saat bu kadar yüksek fiyata nasıl satılıyor insan gerçekten hayret ediyor :D Bunu köşe başındaki işportacılardan 3-5 liraya alırsınız :D O kadar dandik görünüyor.

Analog güzeldir. şu şimdi daha güzel değil mi : www.fashionmazia.com yoksa ben ileri derece miyop muyum. :D
  • maxhoper  (29.11.14 00:03:43 ~ 00:04:31)
resmen harcadınız saatimi. daha fazla gitmeyin saatimin üstüne, kıyamam.

@maxopher: ya bunun saati nerde? saatin kaç olduğu bile anlaşılmıyor -.-
  • okuyamıyom ben ya  (29.11.14 00:20:09)
Lidyana'dan Casio saat almışlığım var. Sorun yaşamadım. Al gitsin.

  • yarmasimo  (29.11.14 00:26:18)
@okuyamıyom ben ya her zamanki gibi 10'u 10 geçiyor :)

Dijital saatten yana değilim malum ama mutlaka dijital olacaksa şu tarz şeyler de var
ak1.ostkcdn.com

Yada e-ink ekranlı saatler var. Onlara da bakabilirsiniz.
www.technobuffalo.com

media-cache-ec0.pinimg.com

Analog'da da üstteki mesajda verdiğim modeldeki rakamları okuyamıyorum diyorsanız şöyle şeyler var
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Retro derseniz
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Bilemedim :p

Caydıramadıysam gidin alın zaten :D
  • maxhoper  (29.11.14 02:42:36 ~ 02:54:12)
ben de askerlik oncesi fw-91w aliyordum sonradan Casio W-96H modelini aldim, asker sonrasi da gayet kullanilabilir bir saat.

hizlial-hepsiburada v.s. biraz daha yogun kullanimli yerler daha sorunsuz gozumde.
  • gerenkyok  (29.11.14 17:58:19)