Islamda ozellikle yasaklanmayan ama toplumun ahlakina aykiri seyler?

Var mi boyle akliniza gelen seyler? Meslea escinselligin Kur'an'da ozellikle belirtilerek yasaklanmadigini farz edin, toplumun da escinselligi epey aykiri gordugunu ayni zamanda. Boyle seyler ariyorum. Ya da tam tersi toplumun benimsedigi ama islamda yapilmamasi soylenen seyler?

Sanal sekis olur mu bilmem

  • cocodancer  (28.11.14 21:31:19)
zina.

komple müslüman alemi olarak benimseyip kuran-ı kerim'in kesinlike yasakladığı.

(bkz: muta nikahı)
  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (28.11.14 21:34:23)
Cariye diye bir olay var. Evli coluk cocuga karismis adamsin. Savasta esir alinan kadinlardan bir iki tane evine aliyorsun, ekmegini asini veriyorsun, karindan sikildigin zaman onlardan birini aliyorsun yatagina. Islamda serberst.
Kabaca bu sekilde. Tersi icin alkol.

  • delifaruk  (28.11.14 21:36:00 ~ 21:40:59)
oğlancılık. osmanlı'daki durumlar malum.

  • mermize  (28.11.14 21:39:11)
toplumun ahlakına aykırı şeyler yasaklanmıştır zaten. kuran eksiksiz bir kitap, onu boşuna arama.
diğeri için de zina, faiz, dedikodu...

  • duhan  (28.11.14 21:39:33)
tam ciddi cevap verecektim ki bir baktım duyuru sahibine hjarteblod. seni ırz düşmanı seni. seni şerefsiz seni.

knk aradığın bu tarz bi şey mi bilmiyom ama kahkaha atmak mesela, özellikle kadınlar için. bildiğim kadarıyla günah değil. ama hoş karşılanmaz ve bayağı ayıplanır. yani müslo bi ortamda türbanlı bi kadın kahkaha atsa mesela erkeklerin hepsi STAHP DUDE diye şok olmuş gibi bakarlar. bizimkilerden biliyom.

yok dediğin eşcinsellik tarzı daha hardcore bi şeyse aklıma gelmiyo şu an.
  • pescador  (28.11.14 21:44:02)
dövme

  • solemio  (28.11.14 21:49:52)
Kölelik. Kesinlikle yasaklanmamakta ve toplum yapısına aykırı.

Arada gaza gelip resim ve müzik gibi kimseye zararı olmayan sanatları yasaklamışlar ama köleliği "unutmuş" nedense Muhammet.

Edit: Bilgi isteyenler için.

eksisozluk.com
  • i was made for you  (28.11.14 22:28:42 ~ 22:46:01)
kuzen ile evlenmek. toplumun bazı kesimlerinde olmasa da bir takım kesimlerde garip karşılanacak bir durum.

  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (28.11.14 22:31:48)
cariye, köle, müslüman olmayanı dost edinmemek, öldürmek bu günkü toplumun ahlakına aykırı, Kur'an'da yasaklanmıyor.
başka da vardır ilk aklıma gelenler bunlar oldu benim.

kuran.diyanet.gov.tr:59

tam tersi için ilk örnek ruhbanlık olsa gerek.
kuran.diyanet.gov.tr:59
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (29.11.14 07:04:21)
Aykırı değil de yadırganan dul kadınla evlenmek var.

  • arnold schwarzeneger  (29.11.14 17:48:16)