Yurt disindan ne getirsek Turkiye'de kar ederiz?

Arkadaslar simdi, Kanada'dan bavul getirtiyorum,

abartmadan bir kac sey getirtip burda satmak istiyorum. Telefon falan dusundum ama onunda pasaport kaydi vs ayni fiyata geliyor. Tavsiyelerinize ihtiyacim var soyle elden cabuk cikacak Turkiye'de pahali yurtdisinda ucuz neler var?

Allienware laptop dusundum ben ama bilemiyorum cabuk alicisi bulunurmu.

ps3 olur, mp3 çalarlar olur, apple ürünlerinin bir kısmı olabilir..genel olarak elektronik segmenti işte. hepsiburada'da fiyatlara bak sonra amazon,bhphoto'daki fiyatlara bak, baktın arada 500 lira fark var onu al getir yeriz burada

  • mrvengeance  (28.11.14 20:25:40)
getirince ne şekilde satarsın bilmiyorum ama yurtdışı - türkiye arası fiyat farkında en büyük uçuruma sahip sektörlerden birisi kozmetik. türkiye'de bizzat kendi mağazası olan markalardan ziyade yerel distribütörler aracılığıyla büyük mağazalarda satışa sunulan markaların yurtdışı fiyatlarıyla buradakiler arasında ciddi fark var. 10 dolarlık ürün 80 liraya 40 dolarlık ürün 180 tlye satılıyor örneğin.

  • blodeuwedd  (28.11.14 21:04:53)
fotoğraf makinesi (canon 5d mark iii, nikon d800, panasonix lumix gh4). bu gibi popüler ve tr'de pahalı olan modeller getirebilirsiniz.

o kadar yerim yok diyorsanız en mantıklısı iphone ve ipad.

kindle da olabilir tr'de satılmadıgı için.

bir de şansınıza black friday başladı. amazon, ebay gibi sitelerden indirimleri takip etmenizde fayda var. güzel fiyatlara lens, saat, kozmetik ürünleri vs var.
  • halitkin  (28.11.14 21:33:26 ~ 21:35:07)
@halitkin Türkiye'de kindle satılmıyor mu ? benim kullandığım ne ola ki? AMAN TANRIM YOKSA KINDLE diye android tablet mi itelediler bana? Türkiye'de amazon kindle satışı mevcut, kullanılabiliyor.

  • mrvengeance  (28.11.14 21:42:05)
taşıması zahmetli belki ama elektro gitar.

daha kolay olanlar :

sennheiser ve akg kulaklıklar.
  • sabirstone  (28.11.14 21:43:25 ~ 21:49:23)
içki.
sim kart gerektirmeyen şeyler: ipad wifi, ipod gibi.
yine içki.
en karlısı her zaman içkidir.
  • eskiden sizofrendim simdi iyiyiz  (28.11.14 22:23:21)
zippo(17 dolar amazon fiyatı,burada 60-150 arası değişiyor fiyatları)
kulaklık(kargo dahil yurtdışından 120 liraya aldığım ürün burada 220 liradan satılıyor)
mp3 player(sansa clip+ 40 dolara aldım,burada 140 lira diyorlar)
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (28.11.14 22:33:24)
mp3 player olayina takildim ben. artik herkesin telefonunda mp3 ozelligi var niye mp3 alsinki millet?

  • termostad  (28.11.14 23:43:08)
kozmetik. birincisi pek çok kadının eriyip bittiği ürünler türkiye'de yok. olanlar da çok fahiş fiyatlarda. ufacık 20 gr şeyi 30-40 liraya alıp 100 liraya satma şansın var.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (28.11.14 23:46:58)
(bkz: audiophile )

mesela fiio x1 yeni çıktı piyasaya, 99 dolar amazon'da, TR'ye kargosu olsa ben alacağım fakat kargosu yok. Getir bunu 300 liradan sat,mutlaka alan olur. Ama işte hemen elinden çıkaramazsın.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (28.11.14 23:47:12)