sigortalı olmayanların 213 tl ödeme zorunluluğu - eş durumu

selam,

eşim çalışmıyor ama benim çalıştığım kurum tarafından özel sağlık sigortası yapıldı.
onu kapsamaz değil mi bu saçma uygulama?

Sizin sosyal güvenceniz varsa ssk bağkur gibi zaten eşiniz sizin üzerinizde sağlık hizmelerinden yararlanabilir. Gss başuvurusu grekmez.

  • murty  (28.11.14 13:51:44)
Ozel saglik sigortasinin hiç alakasi yok ne esinizle ne de gss ile.

  • pinman  (28.11.14 14:00:24)
ben çalıştığım için eşimin de otomatik olarak sgk güvencesi altında olması gerekiyor bildiğim kadarı ile.

  • teritori  (28.11.14 14:05:52)
Aynen öyle.

esgm.sgk.gov.tr

Şurdan eşinizin bilgilerini girin. Provizyon kısmında bugünün tarihini girerek sorgulama yapın orda zaten herşey belli oluyor.
  • murty  (28.11.14 14:09:25)
ben de ayrı duyuru açmayıp burada sorayım madem.

çalışan kişinin çalışmayan eşi konumundaki kişi için çalışan eşin şirketinin sgk ya bildiri yapması mı gerekiyor yoksa eşlerden birisi sgk ya giderek mı yapıyor sigortasını ?
şöyle özetleyeyim daha anlaşılır olur.
eşlerden birisi evlilik tarihinden öncesinden beri çalışıyor, diğeri evlilik öncesi babadan ssk lı (25 yaş altı öğrenci) bu iki vatandaş evlendikten sonra nasıl bir prosedür izlemek gerekiyor?
  • matematik koyu  (28.11.14 17:01:17)
@matematik köyü: biz hiçbir şey yapmadık. her şey kendi hallolmuştu.

  • teritori  (01.12.14 08:42:15 ~ 08:42:29)