arş gör hakkında

yüksek lisansını yapmakta olan bir öğrenci, başka bir şehirdeki üniversiteye araştırma görevlisi olmak için başvurursa alınır mı oraya? okuduğu yere haftada bir filan derse girmek için gitse mesela, yürür mü öyle? ne diyosunuz?

öyle yapanlar var, yürüyor, kabul edilmeye engel değil. ama yoruluyorlar da.

  • mezzosprite  (27.11.14 20:36:45)
çalıştığın yerin iznine bağlı biraz. çalıştığın üniversitede okuduğun bölümün yüksek lisans programı varsa gel sıfırdan burada başla diyebilirler, baştan gidip tanışmakta konuşmakta fayda var bu meseleleri.

  • ruz  (27.11.14 20:45:17)
Kuzenim yapti. olur.

  • fortisvita  (27.11.14 20:49:10)
oluyor da ders donemi bitine kadar asiri yoruluyorsunuz.

  • elxa  (27.11.14 20:51:18)
evet çalıştığın yerde yüksek lisans programının olup olmaması da önemli bir nokta. varsa izin vermeyebilirler diğerine devam etmene ama yoksa izin vermek zorundalar.

  • mezzosprite  (27.11.14 20:53:32)
orada yüksek lisans programı yoksa aslında 35. maddeyle göndermeleri gerekir. ama kendi aranızda anlaşırsanız git-gel daha çok işlerine gelebilir tabii.

  • galadnikov  (27.11.14 21:27:30)
var program yav. neyse bakalım, sıfırdan başla demezler inş.

  • snape i başından beri tanırım  (27.11.14 21:33:56)