Hepatit B aşısı olmak elzem mi?

İş yerinde bi kadında hepatit b çıktı. Ben de gittim test yaptırdım, sonuçlar negatif. Nedense ben pek öyle ilaç içeyim, aşı yaptırayım insanı değilim. Çok mecbur kalmadıkça sevmiyorum dışarıdan bir şeyler almayı. Aşı yaptırmasam ne olur? Siz hep aşılı mısınız?

o aşıyı yaptır.

28 yaşında hanımefendi doktor bir arkadaş fazla sallamıyordu bu mevzuyu. sonra bir gün bir hastadan kan alırken bir şekilde iğne battı ona.

şu an hepatit.
  • efrasiyab87  (27.11.14 20:16:17)
risk gruplarının aşılanması gerekir. ne tür bir iş yaptığınız önemli, ortak kullanılan materyaller vs. varsa korunmakta fayda var..

  • calzoncillos  (27.11.14 20:18:16)
ben aşılıyım ama sağlık çalışanı olduğum için risk grubundayım.

risk grubunda olmasam yine yaptırırdım, artık çocuklara da rutin yapılıyor.

olmak lazım yani.

bir de artık 5 senede bir yenilemeye gerek yok, WHO artık antikor titresi yeterli olanları rapel doza gereksinim duymacağını 2 sene önce açıkladı, 3 doz yaptırıp tuttuysa kafan rahat yani.
  • neferkitty  (27.11.14 20:20:03)
aşılanın

  • mezzosprite  (27.11.14 20:20:10)
hpv aşısı da yaptır

  • neferkitty  (27.11.14 20:26:11)
yaptırdım. normalde ilaç olaylarına uzak biriyim, kış gelmeden grip aşısı yaptıranlardan falan değilim mesela ama bunun gerektiğini düşünmüştüm.

  • asisamus  (27.11.14 20:41:21)
HPV aşısını yaptırdım ama çoktan :D Onun için artık çok geç ^^

Tamam peki bunu da yaptıracağım.
  • pandispanya  (27.11.14 20:42:39)