Hazır turşu kavanozundaki su

İçine (atıyorum) kornişon doğradık, bi süre sonra turşu olur mu?

Onu yapan çok da. Aynı tadı vermiyor. Otur kendin yap suyu vereyim hatta istiyorsan tarifi de

  • kablelvuku  (27.11.14 18:38:36)
@kablelvuku

aynı tadı vermese de ağızda turşu hissiyatı bıraksa yeter. tarifi alırım vaktin varsa.
  • hubris  (27.11.14 18:42:08)
Beş litrelik kavanoz için. İki litre suya bir buçuk litre üzüm sirkesi biminkini tavsiye ederim. Ve yarim bardağa yakın tuz. Tuz çok olmasın yeter. Az olursa önemli değil sonradan üzerine atarsin istersen tuzu kaşık kaşık köy yarim varsağı geçmeyecek şekilde tadına bakarak git. Kurarken turşuyu en alta biraz nohut aralara limon dilimi sarımsak ve nane koy en üste de maydanoz. Yok ben uzun süre bekleyemem diyorsan millet bulaşık makinesinde yapıyor turşuyu bir dene istersen

  • kablelvuku  (27.11.14 18:48:51)
Oy üzüm sirkesi bir buçuk bardak. Aman yanlış yazmışım.

  • kablelvuku  (27.11.14 18:52:25)