fransız yaşıyo mu?

yav çocuk dün intihar ediyorum diye duyuru açtıydı, artık moderasyon mu sildi kendisi mi bilmiyorum ama silindi duyuru. kendisini tanıyan eden var mı? herif o mutsuzlukla her şeyi yapabilir bence. fransız'a sahip çıkalım.

esref abim de aynı şeyi mesajla sordu bana şindi. o da endişelenmiş. intaar edecek adam niye 4500 lira biriktirir ki?

  • compadrito  (27.11.14 18:26:50)
@compadrito kefen parasi?

Saka bi yana, umarim iyidir.
  • damdanakan  (27.11.14 18:31:49)
Bu duyuruda ve cevaplarda bile çocukla dalga geçiyorsunuz. Biraz incelik lütfen.

  • [silinmiş]  (27.11.14 18:33:36)
Ben compadritoya takildim. Fransizla bi derdim yok

  • damdanakan  (27.11.14 18:35:40)
ben o duyuruyu hiç öyle algılamamıştım ya ne safmışım.

adamı görsem tanırım da hiç adını neyimi bilmiyom :/

duyuruyu kendi silmedi mi ki?
  • seksen9  (27.11.14 18:36:22)
ben kendimi iyi ifade edememişim: intaar etmemesini diliyorum, çünkü bir keresinde 4500 lira biriktirmiş olduğunu yazmıştı. bu kadar uzun soluklu ve sabırlı bir işi başaran insan, niye havlu atsın? bu düşünceden hareketle, intaar etmemiş olmasına inanmak istiyorum.

seksen9, adamın hesabı da uçmuş. esref abim dedi bana da.
  • compadrito  (27.11.14 18:39:01 ~ 18:39:50)
Dün akşamki duyuruyu görmemiştim, umarım bir şeyi yoktur.

  • aychovsky  (27.11.14 18:39:11)
Çok yükleniliyor o adama. Sırf kız bulamıyor diye koca koca insanların bir gence bu kadar düşüncesizce yüklenmesini çok ayıp ve acımasızca buluyorum.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (27.11.14 18:39:44)
ben dünkü duyuruyu gördüm. adama herkes öl, geber, şunu yap, bunu yap dedi. olm bu adama böyle şakalar yapılmaz. valla ciddiye alır diye geçirdim içimden. intihar çok zor demişti. diğerleri cevap vermiş yoo o kadar zor değil şunu yapıcan bunu yapıcan diye.

  • secilmis uye  (27.11.14 18:43:01)
secilmis uye

mea maxima, sarı çizgiyi 1 adım geçecen, hadi madi gibi bişey diyodu. o duyuru muydu? ben modlara ispiklediydim o cevabı.
  • compadrito  (27.11.14 18:46:50)
Belki de sanal intihardır. Gerçek hayatta değil de Duyuru'da kendini yok etmek istemiştir.

  • aychovsky  (27.11.14 18:47:49)
Yapmayın ya şimdi ben mi suçlu oldum :)

Trollük yapıyordu o

Uçuruldu
  • mea maxima culpa  (27.11.14 18:49:54)
adam özel okulda okuyor 4500 tl biriktirmesiyle intahar etmeme bağlantısı anlamadım belki karıya gitmek için biriktirdi diyecem manken falan s.ker o paraya. şaka bir yana ankarada intihar haberlerini takip edin 20-23 yaş erkek.

  • mrthany  (27.11.14 18:50:56)
hiçbir şeyinin olduğunu düşünmüyorum ben. gayet sapasağlamdır.

  • devilred  (27.11.14 18:53:12)
mea maxima,

şaka yollu da olsa, ööle şeyler yazma lütfen. bu cevapları sadece soruyu soran okumuyo. yetmiş türlü insan var bu cevapları okuyan. şindiye kadar ona benzer şeylerin hepsini ispikledim.
  • compadrito  (27.11.14 18:54:30)
arkadaşlar hazır yeri gelmişken belirteyim. intihara meyli olan (veya olduğunu söyleyen) bir insanı buna teşvik etmenin etik ve ahlaki boyutunu geçiyorum, ama bu teşvik hali basbayağı tck'da düzenlenmiş bir suçtur. siz goygoy yaptığınızı sanarken adamın biri sizi bir şikayet eder c.savcılığına, başınız ağrır. burayı hiç ciddiye almayan olduğu kadar, kendi sosyal çevresinin darlığından burada yazılanları anne-babası söylemiş gibi ciddye alanlar da var. yapmayın öyle şeyler, kimin hangi durumda neler yaşadığını bilmiyoruz, dikkatli olmak lazım.

fransız da umarım iyidir, gittiği yer de sadece duyurudur.
  • fengari  (27.11.14 18:55:10)
Intihar falan etmemistir bence saglamdir. Anonim bi yer olum burasi emin ol arkadas cevresinde buradaki gibi depresif takilmiyordur.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (27.11.14 18:55:30)
enee niye uçurdular ki abi ya. bilmiyom bu zamana kadar adama yeter artık diyen olsa da mesajlaşırken falan 'arada aklıma geliyor hep böyle değilim' diyodu. o da biliyordu yani ama olur ya gece gelen yalnızlık hissi. öyledir diyodum hep.

dün uyuyakaldım son cevapları görmedim ama atla da denmez yav adama.

belki duyurudan ayrılıyom demiştir hesabını silmiştir. dikkat çekmek için bile yapmış olabilir. yeterince dön dersek döner belki :)

üzmeyin la fransızı. bi zararı yoktu ki adamın. sosyal olmaya çalışıyodu burda. hem o kadar da tipsiz değil.
  • seksen9  (27.11.14 18:56:49)
bence artık ''hiç sevgilisi olmamış adam'' kimliğinden ve bunun üzerine gelen esprilerden bunaldı, anonim takılıyor.

  • neferkitty  (27.11.14 18:57:26)
Mea maxima her duyurunun altindan off hep de kufur etmissiniz cok faydali bir ortam olmus gercekten ya da ayy ne sacma duyuru bu diye cikarken bunda niye ayni duyarliligi gosterememis hayret

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (27.11.14 19:02:43)
ben kendi adıma şunu söyliyim, gerçekten merak ettiğim için açtım duyuruyu. yani benim amacım kesinlikle goygoy yapmak, "ölmemiş mi hala mk xD" demek falan değil.

ikinci olarak, fransız'a KİMSE, HİÇBİR ZAMAN, bakın altını üstünü çizerek bağırarak söylüyorum HİÇ KİMSE HİÇBİR ZAMAN kız bulamadığı için takılmadı. asla. duyuruda ben de dahil bir sürü adam "niye kimse bizi istemiyo sevmiyo" diye sorular sordu, cevaplar yazdı. yine bize de kimse "sizi kim niye istesin gerizekalılar" gibisinden bi şey söylemedi.

fransız kendine yükleniyor. sevgilisi olmadığı için depresyona giren, kendi deyişiyle genetik defekt olduğunu düşünen, sevgilisi olan erkekleri "alfa" zannedip onlar gibi olmak isteyen kendisi. kimse kusura bakmasın ama 22-23 yaşına gelmiş, altında arabası falan olduğu halde böyle şeyler yazan bir insanla dalga geçilir. siz bi şeyi bu kadar insanların gözüne sokarsanız alay konusu olabilirsiniz. bu herkes için geçerli. ben her duyuruya gidip "skim küçük" diye ağlarsam bi noktadan sonra ben de alay konusu edilirim bununla.

yani kimsenin fransız'ı istemediği, hor gördüğü, ondan nefret ettiği yok. adam kendi kendine çalıp oynuyor ve çok dikkat çektiği için bazı kişiler artık alaya alıyor. çünkü ister istemez, onun da dalga geçtiği düşünülüyor.

ancak yine de şu an konu bu değil. ben gerçekten kendine zarar verdi mi diye merak ettiğimden sordum. çünkü troll olduğuna inanmıyorum. o kadar dedik aq psikoloğa git dedik 4500 lira biriktireceğine gitseydin ya bi kere.
  • pescador  (27.11.14 19:02:45)
fransızkalanadam hesabı bir numaradan ibaretti bence, bunu da ekleyeyim. ilk başlarda az biraz inandırıcılığı olsa da son zamanlarda iyice uzaklaşmıştı inandırıcılıktan. hesabın sahibi de bunu fark etmiş olmalı ki kendine güzel bir son hazırlamış. yine aramızda bir yerdedir, buna eminim :)

  • devilred  (27.11.14 19:08:27)
Sanmiyorum intihar ettigini. Evet

  • solemio  (27.11.14 19:19:18)
@mea maxima

Fransızın troll OLMADIĞINA dair en ufak bir şüphe duymuyor musun? Çünkü gerçek birisi olma ihtimali milyonda bir bile olsa yaptığın şey, lafı dolandırmadan söyleyeyim, vicdansızlık.

Milyonda bir bile olsa o klavyenin öteki ucunda yalnızlıktan psikolojisi bozulmuş, intihar etmeyi düşünen bir genç var ve sen ona "atla" diyebiliyorsun. Bu ihtimal bile böyle bir şeyi göze almak için çok yüksek. Burada bir kedi duyurusu olsa vicdan ve duyarlılığınla dağları delersin ama söz konusu gerçekten sorun yaşayan bir insanken bu kadar acımasız olmana söyleyecek söz bulamıyorum ve gerçekten kötü kalpli bir insan olduğunu düşünüyorum.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (27.11.14 19:19:54)
fransizi tek goren benmiydim :(
gitmemis olsa bari.

  • hain kostokk  (27.11.14 19:21:00)
Fransız troll mü değil mi ben de bilmiyorum. Sözlüğe ilk üye olduğu zamanlar bu konuyla ilgili bu kadar takıntılı olması bende troll hissi uyandırmıştı. Ama olmaya da bilir. Herkesin sıkıntısı ayrı ayrı. Herkesi kendimiz gibi sanmak başka. İnsanların çeşit çeşit dertleri var ve siiz dalga geçtiğini düşündüğünüz ya da dalga geçtiğiniz bir konuda o kişi çok hassas ve takık olabilir. Söylenenleri ciddiye alabilir ya da psikolojisi olumsuz etkilenebilir. Herkes goygoy yapmak için duyuru açmıyor burda. Gerçekten çevresiyle paylaşamadığı şeyler olabilir ve burdan görüş almak isteyebilir. O yüzden daha duyarlı olalım lütfen. Bu sadece belli insanların değil genel olarak duyurunun sorunu bence.

  • isadora  (27.11.14 19:24:09)
fakelerimden biriydi rahat olun

  • partizan  (27.11.14 19:24:39)
bilkentli intihar etti diye arattım. güncel haber yok. yapabileceğimin en iyisi bu.
özel mesajlarda hep o bana mesaj atmış, ben de cevap vermişim. bir daha cevap gelmemiş şimdiye dek. sizde de öyle mi yav? bu adamla özel mesajda sayfalarca konuşanınız var mı?

  • namus ninjası  (27.11.14 19:26:51)
@ninja bende de öyle genelde çok sohbet sürdüren biri değil. Ben de sohbet etmek istemiştim aslında.

  • isadora  (27.11.14 19:28:18)
@compadrito Evet oydu :)

  • secilmis uye  (27.11.14 19:31:26)
abi intihar duyurusunu bilmiyorum.

ama fransız kendisini gereksiz eziyordu. yanlış hatırlamıyorsam konsolos çocuğu gibi birşeydi. cenevrede falan yaşadığından bahsediyordu. 4500 lira birikimi 40 bin liralık aracı olduğunu söylemişti.

şimdi bu veriler ışığında, dwarf da olsan sevgili bulursun. bulamıyorsan da intihar etmezsin yani bugün olmaz yarın olur.

yine de intihar etme olayı ciddiyse umarım bir şey olmamıştır.
  • mattiadestro  (27.11.14 19:31:36)
Kimsenin aklına da "kız bulmuş olma" ihtimali gelmiyor. Belki de buldu ve bulduğu gibi bıraktı bizi. Hani yazdıkları ciddiyse o adam kızı bulunca interneti bile bırakır :D

Ayrıca troll ya da değil, öyle intiharlı duyurularda dalga geçerek komik olmuyorsunuz gençler. Hatta son derece itici oluyorsunuz, bilin istedim.
  • air  (27.11.14 19:34:18 ~ 19:35:09)
bana kenarda 7000 tl param var aşkı satın alabilir miyim gibi bir şey yazmış. epey bi önce. 1,5 ay önce.

  • namus ninjası  (27.11.14 19:39:10)
oyle kotu de bi tipi yoktu ya mulayimdi.

  • hain kostokk  (27.11.14 19:42:25)
ya arkadaşlar o duyurudaki cevaplar ne öyle yani tamam komiklik şakalar belki de trolldü vs. ama yani hani bir tarafsız gözle kendinize dışarıdan bakıp okuyun şu verilen cevapları.
hoff üzüldüm içim şişti. bir şey de dememiş çocuk. yapmayın böyle yani, trolldüyse bile bi zararı yoktu kimseye.
neyse ben de aşırı dramatik yaklaştım galiba ama. yapmayın öyle yine de. varsın troll olsun.
  • icemint  (27.11.14 19:46:37)
intihar ettiyse bu bence buradaki kimsenin suçu değil. kimse de buna sen ne ayaksın sevgilin mi yok hahaha demiş değil. bu arkadaş hiç sebebi yokken devamlı kendini acındıran, her duyurusunda, her cevabında hiç alakasız bir konu da olsa kendi abazanlığından dem vuran bir insandı. bence biraz mazoşistti yani. kendisiyle birkaç kere konuştum, etme dedim, yapma dedim, kafanı rahat tut, ortamını değiştir, değişik aktiviteler edin dedim, eminim 100 kişi daha da demiştir ama adamda hiçbir davranış değişikliği de olmadı. bir yerde troll olduğunu da düşündüm ama kim bu kadar sıkıcı ve kendini tekrarlayan bir troll olmak ister gerçekten bilmiyorum. güldüren bir şey de değil hani. cocodancer, shedracon, mhmt gibi değil. işin garibi ben kendimi çok tuttum bununla dalga geçmemek için. buradaki insanlar da çok sabırlıymış ha. bunun saçma sapan "abi boşver zaten o kız başkasına 100 kere vermiştir yaa. bizim gibiler hep elini sevecek yapacak bi şey yok" türü umutsuz pesimist cevaplarını görüp galeyana gelmediler.

özet: ne ettiyse kendine etti. sanki uzun zamandır süren bir linç vardı da dün gece son noktaya ulaştı izlenimi edinecek okuyanlar ama öyle bir durum yok.
  • mistreated  (27.11.14 19:59:31)
Fransız takıntılı biri. Dünyayı birliktelik- yalnızlık ekseninde okuyor , verdiği cevaplar da hep aynı oluyo o yüzden. Kadın çok erkek az, yalnız olmaktansa ahlaksız ol, sevgilisiz yaşamaktansa ölmek daha iyi vs.
Endişeleri de çok bariz. İki kez bir araya gelince karşılıklı susarsak ne olacak diye duyuru açtı. Bir trolun bunu merak edeceğini hiç sanmıyorum.
Biri elinden tutsa da psikologa goturse keşke.
  • yarmasimo  (27.11.14 20:02:34)
@ninca hea ben konuşurdum arada. fotoğraflarını filam atmıştı ben de yorum yapmıştım. hatta 9 kişiye attım hepiniz aynı şeyi söylediniz demişti. silmeyeydim mesajları keşke.

la olm kimse adama niye destek olmadınız demiyo ki. verilen her cevabı ciddiye almak saçma zaten de troll demeyin bari adama.
  • seksen9  (27.11.14 20:19:16)
maşallah evde yokuz diye yine ayaküstü suçlu ilan edilmişim.

herkes yapmacık hümanist, sevgi böcüğü olmuş, bir tek ben kötü insanmışım :)

öncelikle önemli bir konuyu açığa çıkartalım. Fransız trolldür demedim. trollük yapıyor dedim.

ikisinin arasında çok fark var.

Fransız gerçek bir kişilik. hayatı, yaşadıkları gerçek. ama bunları abarta abarta yazıyor. kendi hayatının üzerinden "trollük" yapıyordu. bunu bizzat kendisi de söylüyordu.

10 gün önce filan bir duyuru açmıştı. bekar ve yalnız adamın yanına kimse gelmiyor, ama evli adamların etrafı kız dolu. ben de okul bitince evlenicem sonra gecelere akıcam, her gece birisi ile beraber olucam.

bu duyurunun altına bir sürü şey yazılmıştı. söylesin, böylesin, iğrençsin. ben de yahu ne ciddiye alıyorsunuz. trollük yapıyor dedim.

Fransız sabah geldi. onlarca kişiye bir şey demedi ama mmc haklı ben trollük yapıyorum, dün akşam da abartmışım dedi.

o yüzden müsterih olun. intihar filan etmeye niyeti yoktu, intihar etmedi. etmez de.

ancak sanırım böyle ciddi bir konuda aklınca eğlendiği için artık yönetim bu kadar da yeter dedi ve uçurdu.

ya ayrıca amma fakirmişsiniz. 4500 lira biriktirmiş, woooow filan diyorsunuz. 4500 lira ne arkadaşlar pardon? tamam sizler için çok olabilir ama bilkentte filan okuyan, arabası olan adam için ne ki o para? ayrıca her 4500 lirası olan intihardan vaz geçseydi o kadar zengin adam niye intihar etti şimdiye kadar???
  • mea maxima culpa  (27.11.14 22:16:32)
feci şekilde önyargılı ve dar vizyonlusunuz. dünyanız da duyurularla sınırlı.

biraz dışarı çıkmakta fayda var.

insan evde oturunca çok takıyor buraları, karamsar oluyor. seçenekleri göremiyor.

biliyorum, neden ben de çok oturuyorum :) ama dışarı çıkıp değişik şeyler yapınca hayat değişiyor.
  • mea maxima culpa  (27.11.14 22:22:40)
uçurulmadı beyler ne uçurulması. troll troll diye zırlayıp en büyük trollün kendisinin olduğunun farkında olmayanların lafına ne bakıyorsunuz. o anda uçurulmuş olsa o duyurunun altında yazılan yasadışı suç içeren cevaplar da o anda silinirdi. kendisi kapadı hesabını aldığı insanlık dışı cevaplardan sonra. cevaplar ve duyuru da çok sonra silindi verilen cevaplar yasal açıdan sorun oluşturacağı için. evet birisine intihar ile ilgili tavsiye vermek suçtur öğrenin bunu.

  • newbie.  (27.11.14 22:38:36)
@newbie belki de senin dediğin doğrudur.

ancak çok komiksiniz ya. insanlık dışı cevaplar almış da yıkılmış, hesabını kapatmış filan.

canı sıkılmıştır onun. ilgi çekmeye çalışıyor. duyurusuna cevap verilsin, mesaj atılsın filan.
  • mea maxima culpa  (27.11.14 22:41:01)
ilgi çekmeye çalışıyor da olabilir seni niye geriyor ki bu? başkalarına biraz dışarı çıkın falan diyene kadar bi zahmet sen de şu duyurudan kaldır kafanı da bir hava al kendine gel. sabah akşam burada insanlara sataşana kadar.

  • newbie.  (27.11.14 22:49:30)
@mea iyi ki bi dışarı çıktın ha! perşembe gecesi evde oturan insanları ezikliyon.

duyuru çok ciddiye alınacak bir yer değilse neden cevabını yazıp gitmiyosun ki? hadi ben ezik insanım tek derdim duyuru da sen neden sürekli başka ne yazılmış, kim bana ne demiş diye kontrol ediyosun ki?

ayrıca ister sevme, istersen dikkat çekme olarak gör, istersen samimiyetine hiiiç inanma ama burda olaya iyi niyetle yaklaşan insanların düşüncelerini değiştirmeye çalışma bi zahmet. neden kendini yorduğunu anlamıyorum. tamam sen haklısın dememiz mi lazım illa?

bu zamana kadar duyuru altlarında haklı çıkma çabanı hep saçma bulsam da ilk defa cevap veriyorum sana. o da isminin geçmediği, aslında animal'a yazdığım şeyi üzerine alınıp cevap yazdığın için. neyse son olur umarım.
  • seksen9  (27.11.14 22:52:23 ~ 22:53:22)
@89

üzüleceksin ama yazdığın cevabı okumadım.

niye kendinizi bu kadar önemli görüyorsunuz anlamıyorum. seni tanımam. yazdıklarını da hatırlamıyorum.

herkesin birbirine terbiye vermeye çalışması da çok komik. bana zamanında annem babam yeterince terbiye verdi ya da veremedi.

bu akşam böyle cevap yazdım çünkü nedense fransıza cevap yazan onlarca insan arasında bir ben kötüymüşüm.

komik olmayın ya. burada çok sayıda insan ümitsizliğini yazdı, intihardan bahsetti. elimizden gelirse bir şeyler söyledik. ben herkese doktora, psikoloğa gitmesini söylerim, doktorunu dinlemesini, ilaçlarını aksatmamasını söylerim.

Fransız bu insanlardan birisi değil. dün akşam da saçmalıyordu. durum bu.
  • mea maxima culpa  (27.11.14 22:56:20 ~ 22:56:41)
@truman, yok o duyuru değil zaten sonra başka açtı. genetik defektin yok olma zamanı geldi, 23 yıl kutlu olsun tarzı bi şey yazmıştı.

  • pescador  (27.11.14 23:02:54)
Yok mu Bilkentli kimse, fotosu var, işletme okuyordu galiba. Okulda baksın sağa sola görür illa ki. En azından yaşadığını biliriz

  • emirkulu  (27.11.14 23:03:53)
sıkıntı yok
www.milliyet.com.tr

bu arada ne kadar çok şey yazılmış adam buradayken kimse takmıyodu dışlıyodu özledik seni fransız okuyosan benzer bitane nickle üyelik aç bekliyoruz
  • bluebey  (27.11.14 23:06:38)
seçmeli almanca dersi alıyordu. alın çemberi daraltacak bir ipucu da benden.

  • mea maxima culpa  (27.11.14 23:06:50)
Resimli ilan bastırıp Ankaranın dört bir yanına asarmışız "fransız geri dön" diye sdassads

  • emirkulu  (27.11.14 23:17:59)
arkadaşlar tamam cevablar verildi konu açıklığa kavuşturuldu (gibi) lütfen kavga etmeyelim

inciswf.com
  • pescador  (27.11.14 23:21:51)
Ben de görmüştüm adamı ve hakkaten pek ezildiğini görmedim burda. Herkes yardımcı olmaya çalışıyordu kendi çapında. 170 boyundayım kısayım diyor. Bu bence psikolojik bir sorun. Çünkü zaten 170 çok kısa bir boy değil. Tipini de gördüm, efendi adam tipi var. Böyle ailenin tıp fakültesinden yeni mezun olmuş çocuğu gibi ya da yeni memur, avukat falan gibi bir tipi var. Tipsiz değil yani. İyi bir eğitimi var ve maddi durumu da yüksek. İntihar edeceğini sanmam. Sadece asosyal olmasını çok kafaya takıyor.

  • secilmis uye  (28.11.14 12:46:58)
arkadaş hadi biz kötüyüz de burası o kadar sevgi böceği dolu. hiç kimse fransızın telefonunu, facebook'unu almamış mı? Ankara'da yaşayanlar bir kahve içip tanışmamış mı kimse.

  • mea maxima culpa  (28.11.14 16:58:27)
bir insanı intihar etmek için teşvik etmenin kontra-argümanı onu yemeğe davet edip, akşam da uyurken sırtını okşamak değildir mea maxima. durumu düzeltemiyorsan, daha kötü yapmayacaksın, kural bundan ibaret.

  • fengari  (28.11.14 18:22:22)