taratma işini kırtasiyeler falan yapıyor mu?

bi' şeyleri taratmam lazım da ben bu işleri nereler yapıyor hiç bilmiyorum. çıktıydı oydu buydu onun için kırtasiyeye veya internet kafeye gidiyorum. bu belge taratma işlerini de kırtasiyeler yapar mı? bu tarayan aletin adı sanı nedir? çok cahilim keşke ölsem.

Yazıcı/tarayıcı aynı şey ama neresi yapar bilmiyorum.

  • pavlis  (27.11.14 17:43:02)
kırtasiyeler yapar bence. ama internetleri filan olmayabilir. yanında flash disk götür bi de. akıllı telefonun varsa böle app'ler de var. tarayıcının yaptığı kadar güzel olmasa da elini titretmeden güzel bi şekilde çekebilirsen iş görür.

  • spirit crusher  (27.11.14 17:50:32)
aletin adı tarayıcı/scanner, ama artık çoğu yazıcı da tarama işini yapıyor. kırtasiye/int cafe yapar. Akıllı telefonun yok mu? Linkteki programlardan birisi işini görür.

mashable.com
  • zikardo  (27.11.14 17:50:36)
bizim bölümün takıldığı fotokopici yapardı. ama üni çevresindeki yerlere gitmeni öneririm.

  • mdmfk  (27.11.14 17:51:00)
mdmfk+1

üniversite çevresindeki kırtasiyelerin hemen hepsi yapıyor.
  • kaffle  (27.11.14 19:39:42)