DHL ile almanyadan türkiyeye posta

almanyadan türkiyeye 1 tane posta yollamıştım ( sadace 1 belge) 3 haftada ulaştığını söylediler bana. geçen hafta 3 hafta oldu bu hafta da 4. hafta ama hala ulaşmadı posta.

var mı daha önce böyle yollayanınız? bu durum normal mi yoksa artık uğraşsam mı?

Dhl ile 2 yıl önce yenizelanda'ya a4 belge gönderdim. En hızlısından olsun demiştim 5 günde gitti. 150tl civarı vermiştim. En dandik servisi bile olsa, almanya'nın dağ köyü bile olsa 3 hafta çok fazla gibi duruyor.

  • backpacker  (27.11.14 13:10:15)
ama şunu belirteyim: bu ekspres değil. 3 hafta sürer demişlerdi bana

  • tellioglu  (27.11.14 13:14:27)
expres servis olmasa bile DHL Avrupa 'ya ertesi gün teslim ediyor diye biliyorum.
3 hafta sürecekse PTT ile gönderseydin keşke daha az para öderdin hiç değilse.

  • hatunun biri  (27.11.14 13:36:31)
Bana 16 eylülde yollanan posta halen gelmedi, 2 ayı geçti.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (27.11.14 13:39:49)
Dhl ile direkt gondermedim deutsche post ile urgent/air mail yolladim 1.70 euro muDu oyle bir seydi. Takip koduna gore ertesi is gunu almanyadan cikti. Istanbula vardi. Sonra kod guncellenmedi. Dedim ne is? Dediler ki orda kurum express olmayan seyleri anlasmaya bagli olarak pttye veriyor. Pttyi aradim biz kod vermedik takipli falan da degildir postaniz merak etmeyin bisi olmaz dedi. 5 hafta icinde surekli mektubun gitmesi gereken yeri arattim aileme. Askerlik subesiydi. 5 mi 6 mi hafta sonunda ellerine gecmis.

Eger trye girince dhl tarafindan alici kayitli degil teslim edilmeyecek ise gecmis olsun haber alamama ihtimaliniz bile var ptt sagolsun.
  • wiillii  (27.11.14 13:53:04)
DHL takip numarası yok mu? Konşimento kopyası vermediler mi?

  • rare  (27.11.14 14:14:16)
takip numaram var. bakıyorum sürekli aynı yerde görünüyor. bielefeld de diyor. o numarayla gittim şubeye sordum ne zaman ulaşır diye sen nerden baktıysan ben de ordan bakcam onun dışında bişey diyemem dedi. uzunca bir form vardı istersen bunu doldur bakalım dedi. o da biraz süre alcak ama işte

  • tellioglu  (27.11.14 18:25:14)
Benimli de bielefeldde gözüküyor bu arada.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (27.11.14 19:19:09)
çok güzel bir haber verdin :D e sen gidip sormadın mı noldu benim posta diye? yada bi form falan doldurmadın mı gönderdiğin postanın akıbetini araştırmak için?

  • tellioglu  (27.11.14 19:56:08)
Senin steuernummer'i verir misin bi bana, ben TR tarafıyım. Kuzenime sordurdum ve haber çıkmadı.

Benimki: 5205 5777 1510
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (27.11.14 22:13:52)
hassiktir: benimki de 5205 5777 1510 e aynı

  • tellioglu  (28.11.14 18:39:22 ~ 18:40:06)
Eğer sistem ekspres kargodaki gibiyse takip numarasının 10 haneli olması lazım,sizinkiler 12 haneli.

Mesela şu örnekteki barkodun üstünde yazan "22 3030 9874" gibi: 4.bp.blogspot.com
  • rare  (28.11.14 19:19:03)
Yok ekspres değil maalesef. Kafama tüküreyim

  • tellioglu  (29.11.14 15:35:08)
Yahu en sağlam postayla göndermişsin, hem de Almanya gibi yerden. Türkiye'de dağıtımcısı mı farklı oluyor acaba, Türkiye'ye gelince dağıtımı PTT yapıyor olmasın?

  • rare  (29.11.14 18:38:59)