bitmeyen kartuş

Diye bi olay var mı?
Dükkanda ki yazıcıda böyle bi action varmış inanmak gelmedi içimden bir de siyah rengi hariç her rengi yazıyor
siyah ı nasıl aktif hale getiririm falan

evet var z ink yazıcılar kendini özel kagıtları var lazer sistemi ile kendinden boyalı olan kagıtlara mürekkepsiz yazıyorlar hatta bunların cep versiyonları var

  • aurora90  (27.11.14 02:46:20)
bu olay iki türlü var; birincisi kolay dolan kartuş olayı. bunda kartuşun mürekkep hazneleri üzerinde açılmış tıpalarla kartuşun kolaylıkla doldurulması sağlanıyor. gfakar katruşla uğraşmaca, sök-tak, şiringayla doldur durumu var.

diğeri ise yanda mürekkep tankı olan yazıcılar. tanklar bir hortum vasıtası ile kartuşlara bağlanıyor. mürekkep şişeden tanklara dolduruluyor. ben bu sistemi kullanıyorum, yazıcı çalışırken, çıktı alınırken dahi mürekkep eklemesi yapıyorum.

siyah karrtuş ucu tıkanmış olabilir, mürekkebi bitmiş olabilir. kartuş ucu tıkanmışsa basitçe silerek açmayı deneyin. daha da olmazsa kurumuş olabilir, bu durumda kartuş dolduranlar ucunu açabiliyorlar. yazıcı üzerinde yoğun temizleme yaparak da açılabiliyor. epson ise servise götürebilirsiniz.

falan.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (27.11.14 05:33:43)