Doğalgaz Faturası bir tarafımıza kaçmasın ?

Kiracı olarak kaldığımız evdeki kombi pek bir dandik ve haline bakılırsa bakımının falan yapıldığını düşünmüyorum. Ve şöyle bir sorun var; doğalgaz taktiği olarak kaloriferleri yakmaya başladığımızdan itibaren kombiyi en düşük sıcaklıkta çalıştırmayı kullanıyoruz ancak benim hayatıma giren çıkan daha önceki kombiler 35 derecede çalışırken, dolayısıyla kaloriferlerde de bu sıcaklıkta hissedilir bir ısı varken, şu anki kombi 40 derecede çalışmaya başlıyor ve kaloriferlerde de ancak o zaman bir ısı hissedebiliyoruz.Bugünlerde hava biraz daha soğudu, kombinin sıcaklığını arttırmak istiyorum ama 45 derece falan da (bu arada belirtmeliyim: kombinin bütün anahtarları tamamen analog ve tam değeri göremiyorum zaten yani tahmini söylüyorum sıcaklık değerlerini +-3 diyelim biz) bana çok fazla olacakmış gibi geliyor ve çok fazla fatura gelmesinden endişeleniyorum. Sizce böyle birşey olur mu? Yoksa yükselteyim mi sıcaklığı?

Peteklerle alakali olabilir.

Havasini alip suyunu bosaltip tekrar su bastiniz mi ?
  • kegums  (26.11.14 21:18:29)
havasını aldım ama suyunu boşaltıp tekrar su basmadım. Hatta nasıl oluyor onu da bilmiyorum genel olarak (su basmayı biliyorum da bu kombide onu da tam çözemedim kurcalaya kurcalaya yaptım bişeyler)

  • karmmark  (26.11.14 21:48:48)