kayseri'de napalım?

3 kadın örtmen elbistandan kayseriye bir seminer için gideceğiz. ama dönüş için otobüs gece 1.30'da. seminer 5 gibi bitecek. o saate kadar neler yapabilir nerelere gidebiliriz acaba?

kar yağdıysa erciyeste kayak.

  • seksen9  (26.11.14 19:50:28)
akşam 5'ten gece 1.30a kadar?

  • damla cikolata  (26.11.14 19:56:51)
5 den sonra erciyese çıkılmaz sakın ha
hacı baba da yada elmacıoğlu iskender de yemek yiyin

  • basond  (26.11.14 19:57:53)
elmacıoğlunda iskender + künefe yiyin.

  • gezegen olan pluton  (26.11.14 20:00:00)
@basond ve @ gezegen olan pluton teşekkürler tavsiye için. işte yemek falan halledilir de gece 1e kadar nerede vakit geçirebilirz neresi açık ve güvenli olur asıl soru bu sanırım :)

  • damla cikolata  (26.11.14 20:00:22 ~ 20:00:55)
kayseride güneş battı hacı yattı mantığı geçerli genel olarak kayseri güvenli bir şehir çok sıkıntı yaşamazsınız

akşam avm de gezebilirsiniz sivas caddesinde onun dışında çok da alternatifiniz yok kapanana kadar avm sonra sivas caddesinde otobüs şirketinin yazanesinden servise binersiniz.
  • basond  (26.11.14 20:16:19)
Erciyes'e gidin. Ben baska birsey bulamadim kayseride
Edit: Pardon, 5'den sonrasi icin sormussunuz.

  • delifaruk  (26.11.14 20:34:17 ~ 22:22:09)
Hilton var tam meydanda, en üst katında roof bar var, içkili filan ama gayet düzgün tipler gelir, canlı müzik oluyor. Çok uçuk fiyatlı da değil. Onun dışında kayseri Park'ın bulunduğu caddede kafeler var. Çoğu gece 12 'ye kadar açık, yine gayet düzgün bir muhit orada da rahat edersiniz. Önce elmacıoğluna gidin karnınızı doyurun oradan forum ya da kayseri park arkasından a Hilton ya da kafeler.

  • elikası  (26.11.14 20:48:37)
Forum avm ' nin yanında Radisson Blu hotel açıldı bi de...oranın bar&lobby kısmı da gayet uygun olur sizin için.yine bekleriz genç ve güzel örtmen kızlar , kıps ;)

  • sonerblabla  (26.11.14 21:09:41)
asdfsghj erciyes olmuyor ama akşam 5'ten 1.30'a iskender yiyebiliyorsunuz, o da iyiymiş. kayseri'ye gitmişken mantı yiyin bari iskender yerine.

kayseri'de yapacak pek bir şey yok. durmak yok yemeye devam..
  • calzoncillos  (26.11.14 21:10:03 ~ 21:10:57)
@calzoncillos valla yazdım da sildim naparlarsa yapsınlar. 1.30'a kadar açık mekan bulurlar sivas caddesinde. sinemasalda madonna yerler belki. kalan vakitte de polislerin 'bu saatte dışarıda napıyosunuz' sorgularına cevap verirler.

25 yıllık kayseriliye erciyesi öğretiyolar. peh!

cıvıklı, yağlama, mantı dururken iskender önermek de ayrı bi olay. bari hangi elmacıoğlundan yiyeceğini söyleseydiniz.
  • seksen9  (26.11.14 21:23:23)
Dükkanın ismi elmacıoğlu iskender değilmiydi ya benim aklımda öyle kalmıştı?
elmacıoğlu iskender de yemek(cıvıklı, yağlama vb) yiyin.

Ha erciyesde hava kararınca inanılmaz soğuk oluyor donarlar diye dedim.
  • basond  (26.11.14 21:28:34 ~ 21:29:05)
@basond 3 tane elmacıoğlu iskender var. tat olarak 27 mayıs>express>melikgazi şubesi. zaten cıvıklı yok diye biliyorum da kaşıkla ve kayadibi varken mantı ve yağlama orda yenmez.

donma monma da olmaz. kar yağdıysa baya hareketli olur o saatlerde. karanlıkta daha bir güzel olur hatta. doğal bal-tereyağı-peynir alınır, halka tatlı yenir ne güzel. oteller de sürekli açık zaten.

soru gündüz olsaydı bünyan, gesi bağları, kapuzbaşı şelalesini falan önerirdim. zaten lafım sana değil öneri beğenmeyen arkadaşa. neyse arkadaşları sivas caddesindeki kafelere gitmekten alıkoymayayım.
  • seksen9  (26.11.14 21:55:41)
ne ara 3 oldular? Ben öğrenciyken bi tane vardı.
Cıvıklı develide ama orda da vardır diye tahmin ediyorum ben,
yağlama falan dışarda yemedim ev yapımı yedim süper lezzetlidir tavsiyemdir.
Ev yemekleri "Ananın Yeri" isimli lokantada yeniyordu son hali nicedir bilemem.
Hunat'ta bankalar caddesinde pastırmacılar vardır oradan pastırma alın, kalenin son halini bilmiyorum restore edildi ise belki gezilebilir.
Erciyesde akşam araç bulamadık kaldık donmuştuk.

Neyse tavsiyelerim bu kadar.
  • basond  (26.11.14 22:01:43 ~ 22:02:37)
Hepinize çok çok teşekkür ederim. Karnımız aç sırtımız pek geliyoruz öyleyse

  • damla cikolata  (26.11.14 22:29:53)
Ananın Yeri'nden sonra Ebenin Yeri'ne de uğrayın.

  • compadrito  (26.11.14 22:34:44)
vay be kayseriden ne adam varmış sözlükte şaşırdım. zamanında bi zirve yapmıştım 5-6 kişi gelmişti.

  • mcserci  (26.11.14 23:41:45)
beştepeler diye lokasyonda tabanı dönen bir lokanta vardı, orada yemek yiyin ve kayseri manzarası izleyin.

  • piotr  (27.11.14 13:11:09)