psikolog, psikiyatrist, yaşam koçu falanla ilgili soru

şimdi hayatımızda iyi gitmeyen şeyleri düzeltmek, tıbbi yardım almak, içimizi dökmek için bunlara gidiyoruz ya. bu arkadaşlar acaba kendi hayatlarında ne derece başarılılar? terzi kendi söküğünü dikebiliyor mu? eğer kendisi de sıkıntılar yaşıyorsa bu mesleği yaparken kendini eksik ya da yetersiz hissetmiyor mu?

Kendi ameliyatını yapamayan cerrah mesleğinde ne kadar başarısız hissederse o kadar başarısız hissediyorlar.
Bu normal bi şey o mesleği yapıyoruz diye dçrt dörtlük hayatımız olacak diye bi kaide yok. Ama bu insanlar daha bilinçli oluyorlar, bi sıkıntıları olduğunda gereken yardımı almaktan çekinmiyorlar.

  • bir nick var benden iceri  (26.11.14 18:41:51)
bir şeyin nasıl yapıldığını bilmekle onu yapmak, yapabilmek farklı şeyler bence. şimdi bir futbol antrenörü illa iyi futbol oynayacak diye bir şey yok ama oynayabilme potansiyeli olan insanlara çok iyi oynatabiliyor sadece teorik bilgilerini kullanarak. yani o şeyi yapabiliyor olmasına gerek yok.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (26.11.14 18:44:11)