ota boka eylem yapan işçiler

çalıştığım yerdeki işçiler canı sıkıldıkça eylem yapıp çalışmıyorlar, mesela birkaç hafta önce başımızdaki müdürün istifa etmesi için çalışmadılar, şimdide bir çalışan işten atıldığı için çalışmıyorlar. başımızda patron olmadığı için bu kadar rahatlar. böyle giderse şirket kapanacak, olan bana olacak.

yaptıkları eylem gereksiz değil mi? yok yemekte makarna çıkmasın, yok haftasonu çalışmayalım, yok arkadaşlarımız işe geri alınsın, yok servis geç gelsin gibi nedenlerden dolayı günlerce çalışmama eylemi yapılır mı?

benim işim değil ama meraktan soruyorum, bizde bunları tehdit etsek? mesela beyler çalışan çalışsın çalışmayan yeni bir iş bulsun desek işten kovmuş mu sayılırız?

veya ne tavsiye edersiniz?

burası türkiye değil heralde
burada kan alırlar :)

  • kahve kokusu  (26.11.14 09:10:08)
türkiye türkiye, istanbul'un göbeğindeyiz hemde.

  • tolga asp  (26.11.14 09:12:00)
İşverenin lokavt hakkı vardır.

  • maxim gorki  (26.11.14 09:13:32)
Hepsine çıkış ver adam olur tekrar ise al diye yalvarirlar. Calismadiklari saatleri de yasal olarak kes

  • steward  (26.11.14 09:14:30)
Senin işin değilse burnunu sokma, hassas küçük burjuva.

  • namus ninjası  (26.11.14 09:20:58)
çok hassassın gerçekten. bence bu düşündüklerini o işçilerin yanında yüzlerine karşı dile getir. belki sana hak verirler.

  • vendorth  (26.11.14 09:25:09)
işverenlerin ve işçilerin samimi bir şekilde, kendi kimliklerini bir kenara bırakarak yani işçiyse, işçi olmadığını farzederek, işverenin de işveren olmadığını farzederek dışarıdan bir gözle olayı değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyorum. mesela işçi neden işini yapmıyor diye işveren düşünmeli. başlarındaki müdürün neden gitmesini istiyorlar? müdür adaletli davranmıyor mu, hak mı yiyor? işçilere iyi muamele mi yapmıyor? sonra arkadaşları neden işten atıldı, haklı yere mi atıldı, yoksa haksız yere mi? hergün sırf ucuz diye bu insanlara makarna mı çıkarılıyor? gibi. işçiler de yine kendilerini değerlendirmeye almalı, biz hata mı yapıyoruz diye. bu şekilde sorunlar halledilebilir diye düşünüyorum.

  • rock n roll  (26.11.14 09:26:59)
Yemekte makarna çıkmasın diye grev yapmak gereksiz gibi görülebilir. Ancak grevin günlerce sürdüğünü söylemişsin. Demek ki şirket te hayır makarna yiyeceksiniz diye diretiyor. Bu şekilde diretmekte mantıksız.

  • zombi  (26.11.14 10:19:20)
Hangi sendika bu?

  • anarche  (26.11.14 17:40:24)