[]

android telefondaki uygulamaları hafıza kartına taşıma

nasıl yapılır? sony xperia neo v diye bir telefon var elimde, bir iki uygulama attım instagram'ı da atayım dedim yer yok uyarısı aldım. halbuki sd kartta çok yer var. telefon hafızası aşırı küçük.

google amcaya sordum bir iki program çıktı ama windows'ta çalışıyor, ben mac os kullanıyorum. mac'te bu işi nasıl yapabilirim. telefonun orijinal işletim sistemini bozmadan? çünkü root olaylarından da anlamıyorum.


 
(bkz: link2sd)
kullanmıyorum zira telefonumda hafıza kartı yuvası yok. ancak bu işler rootsuz olmuyor.

  • inheritance  (25.11.14 16:01:36) 
Root olmadan bazı programları taşıuamk zor. BAzılarını taşırsan da uytgulama verimli öçalışmıyor. Mesela twitteri taşıyınca habire login yapman gerekiyor.

apps2sd tarzı uygulamalar lazım ama root gerekebilir. Macle windowsla ilgisini anlamadım, telefona yüklenen uygumayla olması lazım.
  • Cursed Chico  (25.11.14 16:01:39) 
normalde uygulamalar bölümüne gelince taşı seçeneği çıkması lazım. hatta 2 gb boyutunda bi oyun indirmiştim kendi otomatik karta atmış ama yine de telefon hafızasında bi kısmı kalıyor ama büyük kısmı kartta oluyor. sizde bu olmuyorsa sürüm filan farklıdır.

telefonum note 2 sürüm android 4,4,2 cihazda root filan yyok orijinal hali.
  • ergenpezeveng  (25.11.14 16:13:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.