Çok aniden sinirlendiğinizde napıp sakinleşiyorsunuz?

valla şu an acil öneriler lazım. bir haber aldım sinirim tepeme fırladı, nefesim falan daraldı aniden, oturduğum masayı kırmak üzereyim vura vura...

her ne kadar klasik yöntem de olsa bende işe yarayan budur gözünü kapa derin nefes al dişlerini sık

  • joy stick  (25.11.14 13:41:02)
dışarı çıkıp durmaksızın bir saat falan yürüyorum

  • sir gawain  (25.11.14 13:41:12)
vurup kırma işine girme sakın. çünkü sakinleşince çok pişman oluyorsun.
o ortamı terk et çık dışarı yürü.

  • battal gemalmaz  (25.11.14 13:41:29)
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (25.11.14 13:41:29)
işine yaramayan kağıtları yırt, ya da gereksiz birşeyi kır. sakinleşmeye çalış çünkü öfke, o cinnet anı insana sonradan pişman olacağı şeyler yaptırabilir. güzel şeyler düşünmeye çalış. çok sinirlendiğim bir an makası alıp saçıma dalmıştım, sonra kuaför düzeltene kadar ne çekti :))

  • rock n roll  (25.11.14 13:42:37 ~ 13:44:32)
Hava buz gibi bak. Cik buz gibi havada suratin elin kolun uyusana kadar hizli hizli yuru. O kadar usuyop yoruluyorsun ki kizginlik ofke falan kalmiyor.

  • rayde  (25.11.14 13:46:11)
ellerimi mesgul ederim. evdeysem konsolu açar herkesi döverim, işteysem dolapları düzenlerim gibi..

  • no avalon  (25.11.14 13:46:16)
tek bildiğim sadece sakın sesini yükseltme ve birisine cevap vermen gerekiyorsa da nefes al öyle ver çünkü haklıyken haksız duruma düşüyor insan. insanı en deli eden şeydir heralde.
yalnızsan balkona çık pencereyi aç sokakta akan hayata bak. çık yürü... diyebilirim.

  • gis  (25.11.14 13:46:46)
Ağlıyorum ben genelde, sonra gidip yüzümü yıkıyorum.

  • elikası  (25.11.14 13:47:04)
deriiiiin derin nefes al. müzik vs baika bişeyle oyalanmak işe yaramaz, o konuyla ilgili siniri geçirmez, anca oyalar. mümkünse balkon, teras gibi bir yere çık ve varsa mesela ufak ufak duvara yavaş yavaş vur. ama elini kıracak gibi değil tabi ki. ufak ufak. bi de dolu dolu küfret. bağırabilirsen bağır veya ağla.

  • bradshaw  (25.11.14 13:54:15)
Bir esya parcaliyorum. O kadar kontrolden cikmadigim durumlarda yuzu soguk suyla yikiyorum, sinav cekiyorum, imkan varsa nefesim tikana kadar cok kisa sure kosuyprum.

  • delifaruk  (25.11.14 14:07:00 ~ 14:07:25)
Boxing. Antrenman saatinden 3 saat önce de olsa gidiyorum, tek başıma salonda öldüresiye girişiyorum torbaya.

  • vedat chili peppers  (25.11.14 14:07:20)
teşekkürler önerileriniz için. işle alakalı bayağı uzun zamandır uğraştığım ve kurtulmaya çalıştığım bir sorun ile ilgili bir durum oldu, tüm emekler sıfırlandı, tekrar 5 ay önce başladığım ilk noktaya geri döndüm. "0"a "0", elde var "0"...

ama sinirim geçti sayılır, şimdi daha iyiceneyim.
  • loveinaflipbook  (25.11.14 14:45:27)
dışarı çıkıp müzikle uzun süre yürüyorum.

  • secilmis uye  (25.11.14 15:10:43)
duş, kendini kapıyı kapatıp ağlamak, ya da dışarı çıkıp sakin bir parkta yürümek oturmak.. dışarı çıkarsan daha çok sinirlenmene sebep olabilecek trafik olan sıra olan yerlere gitme derim. sinema da çare olabilir. evdeysen film dizi izlerim kafayı dağıtıyor.

bi de sheldon cooper modeli, sıcak çay iyi geliyor :)
  • princess sparkle  (25.11.14 15:19:55)
onda da vardır bi hayır.

  • compadrito  (26.11.14 05:09:43)