İki Haftada TOEFL'a Hazırlanmak

Aralığın sonunda pilotluğa başvuracağım ve şu an tek eksiğim TOEFL IBT puanı. 12 Aralık'taki sınava girmeyi düşünüyorum ve İngilizcem Upper Intermediate seviyesinde genel olarak.

Sorularıma gelirsek:

Sınav sonucunun açıklanması yılbaşından sonraya sarkar mı? Tahmini olarak ne zaman öğrenirim notumu (Yazılı belge olmasına gerek yok)?

Bir de sınava bu kadar kısa sürede hazırlık için ne gibi çalışmalar yapmalıyım? Neler önerirsiniz?

Daha önce IBT ile hiç alakanız olmamış ise olabildiğince çabuk bir süre içinde sınava aşina olmanızı ve sınav ile alakalı pratik yapmanızı öneririm. aşağıdaki kitapları da bir şekilde edinebilirseniz, işinize oldukça yarayacaktır.

The Official Guide to the iBT: Bu kitabı sınavın da yapımcısı olan ETS hazırlıyor. Haliyle formata en yakın ve içerik ile en yakın alakaya sahip kitap budur.

The Official TOEFL iBT Tests collection: Yine ETS tarafından hazırlanan ve geçmiş yıllarda uygulanan 5 adet iBT sınavını içeren bir test kitabı.

Kaplan TOEFL iBT Premier: Bu da sınava hakim olmak için gayet uygun bir kitaptır. ETS'nin hazırladığı kitapla kıyasladığınızda çok daha detaylıdır. İçinde 4 tane de practice test var.

Speaking ve Writing için en kestirme yol olan notefull.com adresini öneririm. Onlar için de kitaplar mevcut ancak iki hafta içinde tüm bunlara bakmak neredeyse imkansız.
  • azdan cok anarsik  (26.11.14 17:47:38 ~ 17:47:54)