Ben nereliyim?

Babam Dogma buyume Istanbullu. Dededeleri bulgaristandan once baska bir yere sonra istanbula geliyorlar. Babam ve babasi istanbul dogumlu. Ben bursada dogdum ama annem de bursa dogumlu degil baska yerden geliyorlar. Liseyi bitirene kadar orada yasadim bir daha da donmedim bursaya. Simdi benim ne annem ne babam bursali, kutugumde de uskudar yaziyordu evlenmeden. Ben neden bursali oluyorum? Oluyor muyum? Babam nereliyse orali miyim?

hayır nereliyim demek istiyorsan oralısın

  • dinsiz adam  (24.11.14 20:57:05)
madem bulgaristandan ricat eylemişiniz, ortamlarda deliormanlıyım de. değilsen bile kim bilicem mk. karizma yer ismi bence.
ben de bazen dobrucalıyım derim. bazen sinop. bazen gürcüyüm diyorum. kafkas milliyetçiliği yapıyorum. gerçi kafkas inbeleri bize kafkas değil diyorlar dışlıyorlar.

  • namus ninjası  (24.11.14 20:57:43 ~ 20:59:15)
doğduğun yer değil doyduğun yer önemli.

nerde doyuyorsun?
  • sen olmayan cocuk benim  (24.11.14 20:59:36)
Merak etme "dunyali" biz dostuz, seni memleketinle sinirlayacak degiliz.

  • 83mxx  (24.11.14 21:02:32)
baban istanbulluymus iste. onun da babasi istanbuluymus.

istanbulluyum de gec iste. detay isteyene de bulgar gocmeniyiz dersin.
  • exlibris  (24.11.14 21:02:56)
@Exlibiris ben de oyle dusunuyordum da akilsizin biri bursali oldugumu idda ediyor ancak qilemde hic bursali yokken sadece dogup bir sire yasadigim icin bursali olmam sacma bence

  • Mamutabi  (24.11.14 21:06:26)
bence istanbullusun arkadaşının hesabına göre paris'de doğsan parisli mi olacaktın.

  • kuzey li  (24.11.14 21:13:44)
bana sorarsan dogup buyudugun yeri soylemek en mantiklisi. belli ki bursa'yi sevmiyorsun ve tabi ki nereliyim demek istiyorsan oraliyim dersin ama bu arkadasinin akilsiz oldugu anlamina gelmiyor.

  • nxtrls  (24.11.14 21:14:43)
nerenin kulturunu aldigina inaniyorsan oralisindir. buyudugun sehir diyebiliriz. yani bursalisin iste.

edit: istanbullusun yazmistim duzelttim. tam okumamisim.
  • bohr atom modeli  (24.11.14 21:17:22 ~ 21:21:42)
7 göbek kuralına göre halen bulgarsın, göçmeniz diyebilirsin misalen, ama istanbulluyum de geç

  • selam  (24.11.14 21:17:44)