8.5 saat uykudan 6 saat uykuya geçiş

merhaba her gün 11 gibi yatıp 7:30 gibi kalkıyorum. bu kadar çok uyuduğum ve gündüz çalıştığım için kendime ve hobilerime vakit ayıramıyorum. (çalışmak derken bilgisayar başı iş yapıyorum, yani kas yorgunluğu o kadar fazla değil.)

uyku saatimi nasıl 6 saate indirebilirim? (performansımı ve enerjimi kaybetmeden)

1:30'da yatip 7:30'da kalkarak.

  • nxtrls  (24.11.14 20:18:11)
Bi yerden çıkıyor eksik kalan uyku. Hatta makale ya da haber gibi bi şeyde de okumuştum bunu.

  • foma  (24.11.14 20:22:37)
aynı durumdan muzdaribim ancak bunun çözümü yok bence, bazı insanlar daha fazla uykuya ihtiyaç duyuyor. geçen gün okudum, bir doktor anlatıyordu; "bazıları pazar günü bile 7'de kalkar, bazıları da hafta içi uykusuz kaldıkları saatleri dengeleyebilmek için haftasonu öğlene kadar uyur" diye.

ben 23:30-24 gibi yatıp, 7'ye doğru kalkıyorum, bunu yarım saat bile azaltsam günüm berbat geçiyor.
  • manuel mandalina  (24.11.14 20:25:01)
abi, iş sebebiyle otel-ortak yatakhane-ev gibi yerlerde her yaştan herifle kaldım. muhabbetimiz de çok oluyor haliyle. her kim ki çok az uyuyor, o adam aynı hikayeleri tekrar tekrar anlatan, hatta kelimesi kelimesina aynı anlatan insanlar oluyorlar. kime ne anlattıkları akıllarında kalmıyor bu adamların.
bu seni ikna etmeye yetmezse, son olarak mithat bereket demek istiyorum.

  • namus ninjası  (24.11.14 20:28:47)
ideal uyku saatini bul. mesela benim 6.5-7. bundan az olunca hayat kalitem etkileniyor. mesela 6.5 ile 6 saat uyumak çok farkediyor o yarım saat önemli. senin de böyle bir alt limitin vardır kesin.

  • irsh92  (24.11.14 21:19:23)