breaking bad gibisi var mı?

gelmiş geçmiş en iyi dizi olduğunu iddia edecek değilim ama ben bayılıyorum buna ya. son günlerde yine youtube'da video falan izlerken buldum kendimi.

konusu bununla benzer, "breaking bad'i yer" diyebileceğiniz hangi diziler var? konusu benzer olmasa da olur hadi... ki ben normalde böyle aksiyonlu, gerilimli, uyuşturuculu şeyleri falan hiç sevmem. bu şahaneydi ama. çok gerçekti. heyt be.

ne önerirsiniz böyle? breaking bad'i unuttursun. o derece. var mı öyle bi şey? dexter izleyeyim dedim de hiç beğenmedim yahu çok kolpa geldi.

@donut,

inciswf.com
  • pescador  (24.11.14 18:28:17)
dexter kolpa değil de eğlenceli bir şeyler için About a Boy drama için Mad Man veya True Detective olabilir bi bak bakalım.

  • demirKamil  (24.11.14 18:29:56)
@demirKamil, hocam BB drama olarak mı geçiyor? onun tarzında istiyorum. böyle tam dozunda trajedi heyecan dram falan böyle şeyler olsun.

  • pescador  (24.11.14 18:30:46)
@donut +999.

bb amateru eğlendirir eğer oz u izlemediysen.
  • mrthany  (24.11.14 18:31:17)
Hooop true detective

  • shejia  (24.11.14 18:31:23 ~ 18:32:11)
Breaking Bad gibisi yok, ben onu izledikten sonra uzun süre dizi izleyemedim,hiçbiri sarmadı, ama Hannibal izledim tatmin oldum.

  • pazardanaldimbirtane  (24.11.14 18:32:10)
True detective

  • legolasin son oku  (24.11.14 18:32:16)
@donut, o halde,

inciswf.com

oz'u gerçekten çok övüyorlar. diğer duyurularda da gördüm. the wire - oz ikilisini izlemek lazım o zaman.
  • pescador  (24.11.14 18:33:00)
Mobilim editleyemiyorum gotham da olur gibi gibi.

  • legolasin son oku  (24.11.14 18:33:17)
ne, dexter mı kolpa. valla çarpılırsın, kaç bölüm izledin biraz daha şans verseydin. hem dexter hem bb izledim ikisi de harika diziler. bence dexter'a bir şans daha ver.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.11.14 18:34:22)
daha iyisi var (bkz: six feet under)
konu ve tempo olarak breaking bad ile benzerlik göstermez izlediğim en iyi dizidir. müthiş bir dramadır.

  • bir fincan kahve ile film izlemek  (24.11.14 18:36:02)
Hannibal.

  • sozluknickmiverulan  (24.11.14 18:36:56)
fringe izle de gel.

  • seksen9  (24.11.14 18:38:05)
benim en sevdiğim dizi de BB pescador.

oz ile benzemiyorlar ama oz da sıkı dizidir. wire'ı izlemedim, bilmiyorum o yüzden onu ama onu da çok överler.

the sopranos iyidir. farklıdır. serttir.

hannibal'ı da tavsiye ederim. çok iyi dizi.

western, tarihi tarzda dizileri seversen mutlaka deadwood'u da tavsiye ederim.

dexter kara mizah dizisi. ondan sarmamıştır. komedi diye izlemek lazım onu. o zaman geriyor.

bir de sen psikolojiye meraklı mıydın tam hatırlayamadım ama kenarda köşede bulunsun, bir ara izlersin belki: in treatment
  • m e l t e m  (24.11.14 18:39:55)
@pescador emmy ödüllerini yanlış vermiyolarsa drama. Ama breaking bad başkaydı be.

dexterı kara mizah yapmışlar ya la.
  • demirKamil  (24.11.14 18:40:36 ~ 18:41:41)
dexter tabi ki kara mizah. onun o iç sesleri, başkalarına kendini çok tatlı, evcimen, dünya iyisi biri gibi göstermesi, kurbanlarını kandırırken takındığı sahte tavırlar...

dram hat safhada o ayrı ama dexter'da göz ardı edilemeyecek kadar komedi unsuru var.

edit: aslında bu açıdan dexter ile walter white benzerler biraz. :) walter sert ve gerçek bir kötü tabi. fark bu. o yüzden komik değil o.
  • m e l t e m  (24.11.14 18:43:09 ~ 18:48:00)
six feet under tabii ki. dizi ustudur artik o. ben de bb'yi deli gibi seviyorum hatta izledigim en iyi 10 dizi arasinda. ama six feet under, the sopranos ve mad men fenomenler varken, esamesi okunmaz.

  • mermize  (24.11.14 18:54:32)
Ben de six feet under derim. Tabi konular çok farklı ama seversin diye düşünüyorum.

  • kaffle  (24.11.14 18:59:28)
breaking bad izledim. oz, true detective, hannibal izledim dediğin türe yakın.
o bahsettiğin etki varya iste tam olarak bende 'oz'la oldu. bb, true detective, hannibal hepsi ayrı ayrı güzel ama oz apayrı bir yerde benim için.
@advocatusdiaboli çok güzel demiş bak tebrik ettim "yok abi ryan o'reily gibi karakter hiç bir dizide yok anasını satayım."

senin sıraladığın şu kriterleri okuyunca true detective geldi ama aklıma ilk, bunu da belirteyim hani.
  • uzunuzunilgi  (24.11.14 19:24:40 ~ 19:25:51)
durduk yere breaking bad'i hatırlatmayaydın iyiydi. efsane kelimesinin karşılığıdır. izlediğim en iyi 5 diziden biridir. dexter'i ben de sevmedim. oz iyidir, sert bir dizidir ama ağır ilerler. bb'deki aksiyonu, gerilimi oz'da bulamazsın. benim önerim fargo olacak. ilk izlemen gereken dizi. 10 bölüm zaten, bikaç gün içinde bitirirsin. bittikten sonra yeni diziler önerebiliriz.

not: uyku sorunu çekiyorsan the wire izle. uykusuzluğa birebirdir.

edit: cevapları şimdi okudum, benden başka fargo diyen olmamış. ayıp lan. 10 bölümde efsane kategorisine erişmiş bir diziden bahsediyorum. filmini izlemedim ama dizisi böyle.
  • lionel andres  (24.11.14 20:00:36 ~ 20:03:12)
BB'yi oz ve the wire ile karşılaştıranlara ağır bi küfür et bence, BB gibi dramı gelmedi gelmezde, diğerlerinde başka duygular ağır basıyor

  • docrivers  (24.11.14 20:00:44)
yukarıda önerilmiş ama breaking bad'i seven insan six feet under izlemesin. yazık etmesin güzelim dizime :(

breaking bad şişirilmiş bir balondur.
  • devilred  (24.11.14 20:32:56)
@devilred, aklıma burcu esmersoy'u getirdin :p

(bkz: scarlett johansson'a güzel diyen bana demesin)
  • pescador  (24.11.14 20:34:42)
evet aynı dizileri izlememişiz belli ki. 1 dk bile aksiyonsuz bölümü yokmuş oz'un alkjsdhjas. oz'da 1 dk bile aksiyonsuz bölüm yoksa prison break ne o zaman?

  • lionel andres  (24.11.14 20:36:00)
c0.thejournal.ie

eğer kızmazsanız şey dicektim, oz hariç tüm bahsettikleriniz tırt diziler. bb ve fringe extra tırt.
ben the prisoner derim. eskisi yeniden tahayyülü vs hepsi. h2g2'nin eski dizi versiyonu da iyidir. bsg has dizidir. draması sci-fi'si mystery'si hepsi tam kararındadır. house md de bi daha izlenir. kalan yapımlar film şeridi israfı.
  • namus ninjası  (24.11.14 20:42:10)
@ninja

yahu gerçekten merak ettim soruyorum; six feet under ya da the sopranos, tırt mıdır sence?
  • mermize  (24.11.14 20:54:47)
@mermize
abi :( yüzünü maviye boyayıp fırlatma baltasıyla arkamdan koşmayacaksan.. evet. yani o kadar şeyetmedim ben ama belki ben anlamamışımdır. tabii saygı duyarım sizin kararlarınıza abi. hürmetler abi.

  • namus ninjası  (24.11.14 21:10:09)
la olm... çok üzücü yahu /:
üzüldüm bildiğin... neyse, bir bira daha alayım dolaptan.

  • mermize  (24.11.14 21:14:05)
Oz,Oz,Oz .. daha iyisini izlemedim henüz

  • Nigâr Binti Osman  (25.11.14 09:58:47)