su içmek ve tuvalet delisi olmak

son 2 gündür, vücut komple alarm verdiği için günde 2.5 litreye yakın su içiyorum oturduğum yerde. plasebo etkisi mi bilmiyorum ama allah sizi inandırsın yüzüm gözüm açıldı, zihnim berraklaştı ve çok daha enerjik hissetmeye başladım. iki saatte bir karnım acıkmıyor. 10 saat yemek yemesem aklıma gelmiyor hatta. şahane. yalnız bi' sıkıntımız var.

abi 10 dakikada bir tuvalete gidiyorum. damardan 24 saat bira enjekte ediyorlarmış gibi, 10 dakikada bir yardırıyorum. kazara banyoda biri olsa, adam duş almaya falan girse 5 dakika duramam kapıda altıma yaparım öyle bir baskı.

bu, vücudum alışık olmadığı ve böbrekler LA NOLİY tepkisi verdiği için olan geçici bir şey mi? zamanla bu tempoya alışıp ona göre daha düzenli süzerler mi?

yok günde 2.5 litre su içen herkeste böyleyse... prima mı alayım molfix mi veya başka bir şey? hangisini önerirsiniz?

NOT: içme işini güne dağıtıyorum. tek seferde 1.5 litre gömmüyorum. her içişimde yarım bardak falan içiyorum hatta. böyle 15-20 dakikalık aralıklarla falan.

valla ben günde 2.5 litreden daha fazla içerim ama tuvalete günde 4 5 kez falan gidiyorum. Dışarıda yapmayı pek sevmediğim için okulda falan çok nadir yaparım. Belki böbreklerin alışması ile ilgilidir bilemeyeceğim

  • nundu  (24.11.14 17:25:51)
valla canan karatay'a kalsa sağlıklı beslenmek için günde 19 saatimi sağlıklı bir şey arayarak geçirmem, hedenin hödösünü falan süzmem lazım. uyuz oluyorum bu kafadaki "ne güzel işte :))" insanlarına. çok ciddiyetsizce bir yaklaşım.

  • pescador  (24.11.14 17:29:46 ~ 17:30:11)
üşütüyosundur. terlik giy bakiim ayağına.

  • seksen9  (24.11.14 17:35:26)
Susamadikca su icmek de zararli diyolardi bi ara. Böbrekleri ihtiyac disi oldugu icin yoruyomus falan. Alakasi var mi bilemem.
ben de az artirsam sivi tüketimini tuvalete kosmaya başlıyorum. İlk donemlerinde oluyordur belki.
ay onune gelen bisi söylüyor zaten.
Molfix mi prima mi? Prima al :/
  • rayde  (24.11.14 17:36:53)
@seksen9, olabilir. oda o kadar soğuk ki bazen ayağıma hava aşırı soğuk olduğunda yaşanan yanma şeysinden oluyor. ama çorap bulamıyom. terlik yok. direkt ayakkabıyı giyesim var.

@rayde, evet bu bilgi kirliliği can sıkıcı. internette bakıyorum mayoclinic'e falan, yetişkin bir erkek için günde 3 litre demişler. OHA. e ben evden çıkmıyorum ki. oturduğum yerde vücudumun neden 3 litre suya ihtiyacı olsun?
  • pescador  (24.11.14 17:36:57 ~ 17:37:40)
vücudun fazla enerci harcamamak için ısıtması gereken şeyleri atıyor işte. çorap bulamıyosan da önce ısıt sonra battaniyeyle falan kapat.

ihmal etme bak. böbreklerini suyla bozmazsın, aksine ne kadar sıvı kan o kadar az yorulma demektir ama üşüttüğün için bozabilirsin.
  • seksen9  (24.11.14 17:45:09)
ayrıca sürekli susamanın nedeni de o. vücut minimum su tuttukça kan koyulaşıyor ve susamaya başlıyosun.

git güzel bi yünlü çorap al. bi de evde giyilen pofuduk patiklerden. kombiyi de azcık aç. ilerde çekeceğin sıkıntıyı geç iki hafta sonra alacağın ilaç parasından daha ucuza gelecek emin ol.

son 2 gündür dediğin için eyyorlamam bu kadar. uzun süreli olsaydı hormonal derdim.
  • seksen9  (24.11.14 17:53:08)
Her idrarda bir miktar kalsiyum atılır böbreklerdeki. O sbeple fazla çıkmak iyi değil. İdrarın renginden anlaşılabilir vücudun durumu ne diye.

Amatabi güzel bir şey vücut susamadan su alımını tamammlamış olmak. Vücudun son tepkllerindendir susamak.
  • Cursed Chico  (24.11.14 18:04:52)
@cursed, şu an bildiğin su çıkıyor yani kokusuz renksiz ama zaten çok su içtiğim için normalmiş bu. hani durduk yere beyaz olsa tehlikeli bi şey olabilirmiş ama şu an çok su içtiğimden oluyo. aşırı falan içmiyorum. yani günde 2,25 litreyi geçmiyorum. dengeli düzenli içiyorum, hiç öyle öğürerek zorla da içmiyorum. anlamadım ne salak bi vücudum var.

  • pescador  (24.11.14 18:06:02)
spor yap.

  • hjarteblod  (24.11.14 18:14:20)
kışın 2,5 litre fazla. çişin rengi neredeyse berraksa fazla su içiyorsun.

  • [silinmiş]  (24.11.14 18:16:00)
Üşütmüş olabilirsin hacı. Ben günde 2.5-3 hatta spor günlerinde daha fazla su içiyorum, günde 6-7 kere gidiyorumdur yine. Kese küçük olunca çabuk doluyor haliyle. Senin de ufaktır belki. Yoksa üşütmüşsündür. 10 kere falan gidiyorsan normal değildir o.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (24.11.14 18:30:15)
@futbolcu, abi peki bu kese büyüyüp küçülebilen bir şey mi tüketimle alakalı olarak? öyleyse eğer, alıştıkça düzene girer sanırım. yok eğer çük gibi bi şeyse eyvah anasını satiyim, ağız tadıyla su bile içemicez.

  • pescador  (24.11.14 18:32:02)
Sanmıyorum ya. Ben 2-3 senedir böyle yaşıyorum, bi değişiklik yok. ENLARGE YOUR BLADDER gibi bi olay da yok malesef :(

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (24.11.14 18:38:24)
enlarge your bladder yok ama kaslarını yönetmek var. yine çok uzun süre tutma sen. prostat konusuna gelince daha detaylı bilgi verebilirim belkim.

  • seksen9  (24.11.14 18:58:51)
potasyum zehirlenmesinden ölme de

  • dokuzonbeş  (24.11.14 19:59:07)
ben de çok içiyorum, ben de çok tuvalete gidiyorum. neyse ki ofisimde tuvalet var da işten kovulma durumunda kalmıyorum :D

  • manuel mandalina  (24.11.14 20:32:42)
Benim de durumum ayni. Saat basi gidiyorum bazen yarim saatte bir. Gun icinde cok rahat 10 defa. Etraftan bisürü sey söylediler,idrar yollari yok böbrek yok prostat. Gittim doktora hicbisi yok. Su icmesem olmaz ama su icince de durum bu. Hele icerken falan 3. biradan sonra klozete kira vericem nerdeyse, sirf bu sebepten bira icmiyorum artik, ya viski ya da raki

  • zikardo  (24.11.14 23:05:29)