60 bin dolara değer mi- amerika'da master

8 yıldır iş hayatındayım, tüm birikimim bu civarda, 2 yıl için bu parayı harcayayım mı? sonucunda maaşım çok artmaz belki ama amerikada iş bulma şansım olur.
bu arada okul çalıştığım alanda ilk 5'te.

değer.

okul ilk 5teyse

orada işi düzgün öğrenirsen network kurabilirsen küçükte olsa,

çok işine yarar
  • efrasiyab87  (24.11.14 16:51:44)
go for it.

  • tiny penny  (24.11.14 16:56:49)
Değer

  • [silinmiş]  (24.11.14 16:57:20)
Orada devam edeceksen deger bence. Alaninda ilk 5'te diyorsun, 8 sene de tecruben var. Amerika'da ise girersen senelik gelirin 60 bin dolardan fazla olur zaten.

Suradan bir bak:

www.payscale.com

Turkiye'ye doneceksen bilemem.
  • fortisvita  (24.11.14 16:59:18 ~ 17:00:03)
Cok dogru hareket olur.

  • cizgilipijama  (24.11.14 17:08:47)
Düşünme bile...

  • mordorlu ziya  (24.11.14 17:10:54)
Kesinlikle değer!

  • eloharp  (24.11.14 17:17:45)
eğitime yatırım yapacaksan yap kardeşim. eve barka para yatıran tembel insanlardan olma. ülkeye katma değer katabilecek insanlara ihtiyaç var. bas git, bakarsın 2.sene burs bile bulursun.

  • emiter  (24.11.14 17:20:27)
60bin dolar çok para lan? Bir tek bana mı öyle geliyor. O parayla türkiyede iş kurabilirsen bir değil birkaç senede amorti edemez misin? Amerikaya gidince bir de geri dönebilmek için uğraşacaksın. Sektör yazılımsa hintliler daha önde diye biliyorum. Rakibin çok. Herkes git demiş, farklı açıdan bakmak istedim.

  • sehpa fx350  (24.11.14 17:22:07)
Bu parayı kazanıp bunu düşünen insanlar var ya, hakikaten kaliteli insanlar onlar. Çevremde dolar sayan yığınla hanzo var. Sizin gibi insanları görmek güzel.

  • the feel good  (24.11.14 17:22:43)
iş kurabilecek cesaret, bilgi ve niyetin varsa iş kurmakta güzeldir tabii.

  • efrasiyab87  (24.11.14 17:23:19)
Türkiye'ye dönmeyeceksen değer. Başarısız olsan bile doğru karar olur. Döneceksen sakın ha!

  • Nocturne  (24.11.14 17:44:05)
Eğitime tabiki değer. Şimdi bu bütçe 2 yıl amerikada size eğitim konaklama yeme içme gibi tüm ihtiyaçlarda yetecek peki bu sürede orda çalışmayı düşünmüyor musunuz ? Böylelikle miktar çok aşağılara inebilir m

  • mrmlq  (24.11.14 18:27:45)
okula aylık $500 veriyorum, $700 ev kirası, $70 yol, $60 telefon, $50 faturalara veriyorum. bunlar benim zorunlu harcamalarım ve toplamı $1380 yapıyor. yemeği evde yapıyorum, aşağı yukarı aylık $250 masrafım oluyor. Yani sadece yaşamak için $1630 aylık masrafım var. Birinde legal, birinde kaçak olmak üzere iki ayrı işte, eğer denk gelirse haftanın 7 günü çalışıyorum; aylık en fazla $1780 gelirim var. Nefes almaya zaten vaktim olmuyor da, arada sırada evde yemek yapıp ertesi gün öğlen de aynı yemeği yemekten sıkıldığım zamanlar için cebimde ekstradan $150 olması anlamına geliyor bu.
Marmaray'da üst kademelerde görev almış, Türkiye'de doktora öğrencisi makine mühendisiyim. Kariyerim için önemli olacağını düşündüğümden MBA yapmak için Amerika'ya geldim. Ocaktan sonra tam zamanlı çalışma iznim çıkacak ve -iş bulabilirsem, ki epeyce zor- mesleğimi yapmaya başlayabileceğim. 9 aydır buradayım ve yaklaşık 3 ay önce bu işleri buldum ve çalışmaya başladım. Gelir ve gider tablosu ortada. Okul fiyatınının yanında burada bahsettiğim yaşam giderlerini de ekle ve ona göre bir karar ver bence.

  • exordinary  (24.11.14 20:58:40 ~ 21:13:19)
Gel abi, pişman olmazsın. Bitir ve iş bul. Çıkarırsın o parayı sonra.

  • compadrito  (24.11.14 23:22:21)