French Press Vs Süzgeç

Freins pres sadece kahve çekirdeklerini alta almada kullanılmıyormu, ve 1 cam 1 de çelikten ibaret birşey neden bu kadar fiyat farklılıkları gösteriyor. lan bu demirin tonu kaç para(hayır inşaatçıyım oradan biliyorum)

Ve süzgeç, pazarlarda 50 kuruşa var, eskiden evinde olmayanı dövüyorlardı şimdi ki durumu bilmiyorum. bu da aynı işe yarıyor. ama adı afiili değil diyenlere geliyor ''tataari''

Isminde french var FRENCH tabii ki pahali olacak. Bi de bazi hanimevlatlari kahvelerinde hic partikul istemiyorlarmis o yuzden onlar da azicik iyisini yapip fiyatlari gonullerince sisirebiliyorlar nasi olsa mikcek adam cok diye

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.11.14 03:42:45)
estetik arttıkça fiyat artıyor fiyatlarına dikkat et. çaydanlıktada yapabirsin yoksa.

ayrıca çok çabuk bozuluyor o aletler, cafelerde denk gelmiştir bozukları. haliyle yeni pazar oluştu. "bizimki çok para ama bozulmuyor" diye
  • ibomiu  (24.11.14 06:05:33)
ya kahve denilen olay, çay gibi bir şey değil ki. en sıkı örülmüş süzgeçler gerekiyor bir kahveyi preslemek için. yolsa bim'de satılan 5 liralık sözüm ona french press'lerde ne kadar kaliteli kahve almayı umuyorsun. her şeyin bir standartı var; bodum french press'te rize çayı demleyen gördün mü? ha demlenmez mi? haşlarsın ve murdar edersin çayı. bu olur sonucu.

kahvenin de bir ritüeli var. 35-40 lira bodum'un bir press'i. 8 yıldır aynı press'i kullanıyorum. gram bozulama da olmadı. yani şimdi 35 lira pahalı mı sence? kendine zevkine para harcıyorsun. olsun anasını satayım o kadar. 250 gramlık kahveye yeri geliyor 30 lira veriyor insan. öyle 300-500 liralardan bahsetmiyoruz ki.
  • mermize  (24.11.14 07:25:50)
French press'in cami isiya dayanikli, metal suzgeci de cok kucuk delikli olur. Malzeme tarafinda fiyatini arttiran bu. Kotu press'lerle yapilan kahve sana cok fark etmiyorsa (ki bence normal etmemesi) git buldugun en ucuzu al.

  • wpi  (24.11.14 08:27:49)