Diyarbakır'da eğlence ve yeme içme mekanı önerileriniz.

Pzt akşam ve salı gündüz bu güzide şehirde olacağım. Akşam şöyle iki tek atıp türkü şarkı dinleyecegim bir yer var mı? Bir de gündüz için adam gibi Ciğerci veya kebapçı yok mu? 2 ayda bir gidiyorum ama bir türlü tatmin edecek yer bulamadım. Bir el atın allasen. Ayrıca şu kadayıf övulüyor ama 10 ayrı yerden yedim belki hiç bir şey anlamadım nedir farklı olan.

cheffy dünya mutfağı. aynı zamanda diyarbakır barosu lokali. çok nezih bir mekan yemekleri güzel.

  • ludovico  (23.11.14 20:41:33)
ciğerci dağkapı ciğercisi.

  • ludovico  (23.11.14 20:49:52)
çok klişe olacak ama hasan paşa hanına gidebilrsin kahvaltı için aslında hasan paşa hanına gideceğine onun az ilerisinde dört ayaklı minarenin yan tarafındaki diyarbakır evinin kahvaltısı daha güzeldir oraya git.
ciğerci için dağkapı ciğercisi ya da ciğerim ocak başı var onlarda iyidir. illa ciger falan yemiyeceksen benim sevdiğim boyuna meze yapan bi yer var ofiste meze market adında oradan çeşit çeşit meze yiyebilrsin. keyf-i kebap içinde iyi şeyler söylüyorlar lakin ben hiç gitmedim.
ama en güzel et yemeklerini (kebap ciğer adana vs) nasır usta var dağkapıda orada yersin fiyatı da diğerlerinden çok pajhalı değildir ama sofra çeşitliliği bakımından en iyisi odur. ayrıca yanında çok sağlam çiğköfte ikramları da var personelde pek güler yüzlü. kesin git buraya hatta sadece buraya git.
kadayıf olayına gelince sıtkı usta iyidir, nasıl bi farklılık aradığını anlayamadım ama şeyhmu ustanın kadayıfı biraz kurudur. sıtkı usta hem malzemesi bol hem de daha taze ve lezzetlidir.
türkü dinleyip iki tek atılacak yer hakkında pek bilgim yok zira diyarbakırda doğru düzgün hiç iki tek atmadım. ama türküsüz bi bar arıyorsan ofis ayhan durağındaki roll iyidir. ya da ofisteki ekinciler caddesindeki bir iki mekan ama tam isim veremeyeceğim şu an.
  • bokmuhendisi  (23.11.14 20:56:57)