sizce adam haklı mı

blog.avfoni.com

tilki ve çakal yaban domuzu artışını engeller mi

Haklı. Tilki domuzu nasıl alıyor bi başına, o kısmı ben anlamadım ama.

  • namus ninjası  (23.11.14 09:26:14)
haklılığı tartışmaya açık. önce avcıları öldürüp avların çoğalmasından şikayet edip, sonra avcıları çoğaltıp tekrar müdehalede bulunmak zaten yeterince küstahça. gerçi o habitat popülasyon olarak bir süre sonra dengeye ulacaktır. beyfendiler domuzların ekinlere zarar vermesinden şikayetçi, domuzlar da avcı olmayınca besinin de bol olmasından yararlanarak sayılarını arttırıyorlar. tilki ve çakal sanırım yavruları kaçırarak sayıyı düşürmede etkili oluyorlardır.

  • Huan8  (23.11.14 10:48:37)
tilki çakal ve kurt popülasyonu arttığı zaman domuz yavrularına dadanırlar.... domuz avlanmaya çıktığı zaman onlar dadanırlar. bu sayede kurtlar tilkiler ve çakallar aç kalmazlar köye inmezler... bizim oralarda tilki ve kurt sayısı azaldığı için domuzları da kendi tarlası dışında vurmak yasak olduğu için domuz sayısı acaip arttı...
tilki domuzu almıyor yavrularını alıyor...

  • inanmazsan inanma  (23.11.14 11:24:17)
domuzlar yavrularını epey cesurca koruyorlar. o cümbüşten yavru düşürebilen tilki hakkat tam bir tilki, çakal da tam bir çakkal olsa gerek.

  • namus ninjası  (23.11.14 14:33:59)