Kış lastiği seçimi

selam karda kışta araç sürmeyi sevmeyenler,

kış lastiği almayı planlıyorum. bi de size sorayım dedim.
boyutlar 215-45-18, şehir istanbul.

1) Bridgestone LM32 www.bridgestone.com.tr 450tl
2) Michelin Pilot Alpin www.michelin.com.tr 530tl falan sanıyorum.

ne yapim? başka tavsiyesi olan?
teşekkürler

www.pirelli.com!/sheet/overview

Bi yamuğunu görmedim.
  • onexey  (22.11.14 12:30:28)
belirttiğim boyutlarda modeli yok maalesef

  • she was my baby  (22.11.14 12:33:16)
geçen sene araştırmıştım, sonrasında arabayı sattığımdan deneme şansım olmadı ama nokian'ın kış lastikleri çok başarılı diyorlar.

  • sos fistik olsun mu  (22.11.14 12:42:48)
kumho

  • amandeyimbensana  (22.11.14 12:45:14)
bildiğim kadarıyla en iyisi lassa'nın snowmax'ları.

ben ucuz diye pirelli'nin yan sanayisi bir lastik kullandım ceat diye. dördüne 550 lira vermiştim. işimi gördü işte nolcak.

petlas düşünebilirsin, bütçene bağlı.
  • siradisi00  (22.11.14 13:01:38)
konuyla alakam 0, ama yaşadığım yerdeki tüketici dergisine aboneyim ve son sayılarında 30 tane kış lastiğini test etmişler. onu paylaşayım.

buna göre testten fiyat/performans açısından en iyi skor alan kış lastiği Continental contiwintercontact TS850.
ikincisi ise Michelin Alpin A4. ikisinin de yol tutuşları ve dayanıklılıkları çok iyiymiş.
  • lily briscoe  (22.11.14 14:16:56)
mişlen aldım bende alpin olanı. çok memnunum. gerçi benim araba dört çeker onun da baya etkisi var.

  • battal gemalmaz  (22.11.14 14:19:18)
ts850 aldim kargosunu bekliyorum :)

forum.donanimhaber.com
  • disq  (22.11.14 17:18:46)
Nerde yaşadığınız çok önemli bence, kışın ne kadar uzun sürdüğü ve ne derece şiddetli geçtiği. Angara gibi bir yer için; BF Goodrich'e bakabilirsiniz ekonomik olsun derseniz, Michelin bayiileri satıyor, saklama hizmeti de var, ben iki kıştır kullanıyorum, memnunum. Kış gelince taktırıp diğer lastikleri bayiye bırakıyorum, sezon sonu kışlıkları bırakıyorum, sadece lastik sökme/takma parası ödüyorum.

  • crescendo  (22.11.14 17:27:49)
Istanbul demistim hacit

  • she was my baby  (22.11.14 17:57:23)
hay gözüme sokayım, bikaç kez okudum yazmışsındır diye de görmedim. İstanbul'sa patlat BF Goodrich, çok para verme.

  • crescendo  (22.11.14 18:41:46)