şerefe kalkan kadehlerin dilenci kasesine dönüştüğünü gördüm

bu söz kime ait? çogoşuma gittide.

gargamel

  • lazpalle  (22.11.14 11:17:48)
ben de çirkin buldum. hoşlanmadım ya da... benim de anlayacak kapasitem yok galiba.
"yerinde bi söz" demişsin de hangi durumda yerinde bir söz? yeri neresi yani onu da anlayamadım. önceden bi hukukunuz var heralde.

  • norek  (22.11.14 11:58:57)
muhalif bir yazara aitmiş. kadeh ve kaseyi maddi olarak düşünmeyin. darbecilerin hapse girmesine cuk diye oturuyor mesela vs..

  • mayeskuel  (22.11.14 12:04:01 ~ 14:15:35)
sahibini bilmiyorum ama cümleyi pekala λ ve μ cinsinden ifade edebiliriz bence.

  • ron dennis  (22.11.14 12:04:46)
geri kafalı birisinin olduğu kesin

  • sta  (22.11.14 13:18:10)
güzel sözmüş. gif yapılabilir.

  • dunden beri dimdik  (22.11.14 13:31:00)
ben de beğendim. ne bu tepki mk? :D millet alkolle bağdaştırmış heralde ama alakası yok. anlamamışlar zaar.

bir romandan bir kesit bile olabilir gibi geldi. mesela orta çağda kralın şerefine kadeh kaldıranlar. aralarında bulunan yaşlı ve entelektüel adamın bize anlatırken bunu söylemesi gibi gibi. ya da klasik birilerinden de olabilir. montaigne, rousseau belki balzac. nedense bir fransız havası sezdim.

adam içki içenler şerefsizdir demiş gibi tepki verilmiş. geri kafalılıkla alakası yok.
  • secilmis uye  (22.11.14 14:06:58 ~ 14:13:08)