marangoz şöyle bi şeye ne kadar ister?

konu hakkında hiçbi bilgim ve fikrim yok o yüzden soruyorum. şimdi bende lanet bir ikea masa var, kafam kadar kalın. oyun direksiyon seti aldım ama sonuna kadar gevşetsem de bu masaya girmiyor. çok kalın çünkü masa. ben istiyorum ki direksiyonun gireceği yerden küçük bi kesik açalım.

1) böyle bi iş için marangoz eve gelir mi?

2) testereli mestereli uzun sürecek ya da uğraştıracak bi iş midir?

3) tahminen ne kadar ister? bunun için 20 liradan fazla vermem, veremem açıkçası. ama fiyatlarla ilgili bilgim yok, ederi 50 liraysa da bi şey diyemem şimdi.

istediğim şey tam olarak şu,

imgur.com

boydan boya kesilmeyecek. masanın ön bölümünde 2-3 santim devam eden bir açıklık olsa yeter. kırmızı yer, kesilmesini istediğim bölüm.

bu işi evde yapamaz. aletyesine götürmesi lazım masayı. para almaması lazım ama 10-20 lira fişeklersin.

  • battal gemalmaz  (21.11.14 14:33:18)
evde neden yapamasın ki? sağdan soldan kesik atıp fiuuuujjt diye kesiverecek. bilen adam için 1-2 dakikalık iş olsa gerek. niye evde olmuyo :/

  • pescador  (21.11.14 14:36:49)
Sen 50 yaşında adam olsan 10-20 lira için gider misin? Gelmez. Ha illa gel dersen 50 kaat ister.

  • e_rsin  (21.11.14 14:40:54)
eve gelmezler. bu insanlar elektrikçi vs. eve gelmeye 50 tl ister saat ücreti servis ücreti falan. testere al yap kendin o kadar beceriksiz olamazsın inan bana. iyice ölç testereyle kes olmadı bıçakla yont.

  • mr fusion  (21.11.14 14:46:05)
@mr fusion, abi elimde testere olsa ben yaparım zaten. neyse, gelmeyeceklerini öğrenmiş oldum en azından. bakıcaz bi şekilde.

  • pescador  (21.11.14 14:46:48)
komşularına eşe dosta bi sor dekupaj testeresi olan varsa kendin de kesersin iki dakkada.

edit: komuş ney la komşu olacağıdı.
  • battal gemalmaz  (21.11.14 14:48:23 ~ 14:49:20)
Üstad İkea masasını o şekilde kesemezsin. Tahta değil o içi boş.

  • zombi  (21.11.14 15:30:43)
bence de kendin giriş oğlum. masanın kumaşını anlamadım ama zımparayla falan incelterek de mümkün olabilir.

  • dusmanimizkindirbizim  (21.11.14 15:37:39)
dolapta ev sahibinin dikiş masası varmış. onu aldım anasını satiyim. aldım ford, oldum lord. az önce hamburg'da domates teslim ettim, geldi biri dedi kardeş rezervuar tankı var rostock'a gidecek. olur abi dedim ver götüreyim. rostock'a gidiyorum şimdi.

  • pescador  (21.11.14 17:25:31)
işin ne olduğu önemli değil 20 liraya kimse sikini bile oynatmaz

zımpara alıp azimle inceltebilirsin
  • Fakin idiyıts  (21.11.14 21:52:27)
freze denilen alet ile yapılabilir bu, 15/20 liraya yaptırırsın da marangoz bulabilirmisin onu bilmiyorum, birde marangozlardaki freze el frezesi değil tabii kocaman alet, sen o parçayı ona götürecen.

  • selam  (21.11.14 22:00:10)